Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na podporu galerie Mánes se chystá benefiční koncert a aukce

Praha - Benefičním koncertem a dražbou výtvarných děl ze svých depozitářů ukončí nejméně na dva roky svou činnost pražská galerie Mánes, kterou čeká rekonstrukce. Na opravu významné památky české architektury bylo v lednu vypsáno výběrové řízení. Firmy, které se dostaly do nejužšího výběru, budou oznámeny při benefici, která se uskuteční 17. března. ČTK to dnes sdělil Martin Pavala z Nadace českého výtvarného umění (NČVU), která objekt vlastní.
    "Jediným smyslem benefice - aukce a koncertu, je pomoci právě zahajované rekonstrukci," uvedl Pavala. Rekonstrukce, která potrvá asi do podzimu 2013, bude stát zhruba 150 milionů korun. Nadace chce opravy ze třetiny zaplatit z vlastních zdrojů, na zbytek si prozatím zajistila překlenovací úvěr a hledá sponzory. Do tendru se přihlásilo devět firem, v současnosti se rozhoduje mezi šesti nabídkami.
    Součástí benefice bude aukce obrazů, soch a grafik z depozitáře nadace. Originálních asi 330 děl bude draženo s vyvolávací cenou od 5000 korun. Sběratelskou aukci spolupořádá Galerie Art Praha a bude k ní vydán katalog. Nabízená díla si mohou zájemci prohlédnout ode dneška do konce týdne, dražit se bude v neděli 11. března.
    Hudební benefice se bude konat o týden později. Na koncertu v Mánesu vystoupí například Dan Bárta a Robert Balzar Trio, Lenka Dusilová s Beatou Hlavenkovou, Vladimír Mišík, Vlastimil Třešňák nebo duo Nebřenský-Binder.
    Základní vstupné činí 300 korun. Vstupenky budou k dostání v síti Ticketstream a v den konání koncertu na místě. Podporu Mánesu mohou zájemci vyjádřit i zakoupením dárcovské klubové vstupenky v ceně od 900 korun. Ta bude při benefici vyměněna za designovou dárkovou vstupenku s poděkováním z dílny Studia Najbrt. Pro ještě štědřejší dárce bude připraveno překvapení z depozitáře nadace.
    "Mánes po rekonstrukci chce být galerií, která má nepochybný potenciál stát se jednou z nejvýznamnějších institucí svého druhu v Evropě, jak tomu kdysi bývalo, s novými multifunkčními sály nabízejícími program napříč uměleckými žánry, s restaurací a kavárnou, lákajícími k setkávání lidí a k zážitkům kulinářským i společenským, s terasami nad Vltavou, jimiž prošly dějiny české moderny i s klavírem, na který hrával Jaroslav Ježek," slibují členové nadace.
    Opravy galerie měly původně začít v červnu 2010, loni byla rekonstrukce dvakrát posunuta. Březnový termín je již podle Pavaly závazný. V loňském roce už v Mánesu skončil provoz restaurace, postupně byla přerušena i výstavní činnost.
    Budova má být upravena podle projektu ateliéru HMArchitekti, který nepočítá s radikálními zásahy. Mánes chtějí autoři po architektonické i funkční stránce vrátit do 30. let minulého století, tehdy funkcionalistickou budovu navrhl na objednávku Spolku výtvarných umělců Mánes Otakar Novotný, žák slavného architekta Jana Kotěry.
Autor: ČTK, 05.03.12 18:30
Návštěvnost: 3631 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.