Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava zvažuje kvůli rozvojové zóně v Hrušově vyvlastňování

Ostrava - Kvůli přípravě rozvojové zóny pro malé a střední podnikatele v ostravské městské části Hrušov uvažuje město i o možnosti vyvlastňování pozemků. Z celkové plochy 35 hektarů už má nyní ve svém vlastnictví zhruba 82 procent pozemků. Území však potřebuje kompletně scelit, protože kvůli důlním vlivům se v minulosti propadlo o tři až čtyři metry a při budování zóny se počítá s opětovným navýšením terénu, řekl ČTK primátor Petr Kajnar (ČSSD).
    Pozemky město vykupuje už od roku 1999 a dosud výkupy stály přes 122 milionů korun. "Jsme připraveni k vyvlastňování, protože Hrušov už vykupujeme postupně několik let a blížíme se do finále. Nabízíme lepší cenu, než jakou by (majitelé) dostali při vyvlastňování," uvedl Kajnar. Dodal, že město doufá v to, že právě hrozba vyvlastnění přiměje majitele pozemků k dohodě s radnicí, která pro ně bude finančně výhodnější.
    Zóna by se měla budovat v letech 2013 až 2014. Celkové náklady na její vznik město odhaduje na 2,2 miliardy korun, většinu by měl uhradit stát. V budoucnu by v ní mohlo vzniknout až 2000 přímých pracovních míst.
    Hrušov, který je součástí Slezské Ostravy, patřil v minulosti k výstavním čtvrtím města. Devastace území a jeho postupné vylidňování začalo po roce 1989. Definitivní zkázou pro něj však byly povodně v roce 1997. Město si tuto oblast pro vznik rozvojové zóny vybralo především kvůli její strategické poloze. Lokalita se nachází nedaleko centra města a má výhodné dopravní napojení, protože je v blízkosti dálnice D1. V Ostravě je navíc nedostatek ploch pro malé a střední firmy.
    Podle starosty Slezské Ostravy Antonína Maštalíře (ČSSD) lokalitě vznik rozvojové zóny výrazně pomůže. "Dneska můžu říct, že je to zapomenuté území, protože když v roce 1997 uhodily na Ostravu velké povodně, tak v podstatě to pro Hrušov byla poslední smrtící rána. Už v té době to byla oblast vymírající," řekl Maštalíř. Dodal, že samotný obvod by na oživení území neměl dostatek peněz.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 20.02.12 21:05
Návštěvnost: 2481 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.