Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Radnice v Boskovicích připravuje projekt nové městské knihovny

Boskovice (Blanensko) - Radnice v Boskovicích na Blanensku chce letos vytvořit projekt nové městské knihovny. Současná sídlí už léta v těsných a zastaralých prostorách. Měla by se přestěhovat do nového objektu v majetku města, který bude nutné přestavět a rozšířit. Jeho podobu radnice vybere s veřejností, řekl dnes ČTK starosta Jaroslav Dohnálek (ODS). Půjde o projekt za několik desítek milionů korun.
    Knihovna má zhruba 2000 čtenářů. Sídlí na náměstí 9. května a stísněné prostory neumožňují jejím pracovníkům pořádat besedy a kulturní akce. Město léta uvažuje o vytvoření Centra pro celoživotní vzdělávání, které by mělo být součástí knihovny.
    Radnice už pro knihovnu vybrala objekt, do něhož by se mohla přestěhovat. Ještě před tím bude nutné jej přestavět a rozšířit. Boskovice si od architektů nechají do léta zpracovat hned několik variant stavebního projektu. Město je poté představí veřejnosti a spolu s ní vybere nejvhodnější z nich. Až pak zjistí cenu projektu a pokusí se na něj získat dotace.
    "Diskusi o podobě nové knihovny chceme zahájit v druhé polovině letošního roku. Chceme mít knihovnu v centru města, aby byla všem lehce dostupná, a vnímáme ji jako jakési nové komunitní centrum," dodal starosta.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 31.01.12 21:25
Návštěvnost: 2573 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.