Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zastupitelé Hajan čelí obžalobě z nezákonného prodeje pozemků

Hajany (Brněnsko) - Šest zastupitelů obce Hajany čelí obžalobě z nezákonného prodeje obecních pozemků. Ke stíhaným patří i starosta Jaroslav Kokrhánek, který je od čtvrtku ve vazbě, protože se už třikrát nedostavil k soudnímu jednání a podle soudu se tak vyhýbal procesu. Případem se zabývá Okresní soud Brno-venkov. Napsal to dnes Brněnský deník Rovnost. Proces bude pokračovat v polovině února.
    Při nelegálních obchodech přišla údajně obec o asi devět milionů korun. Státní zástupce obžaloval šestici kvůli tomu, že v roce 2009 povolila nezákonný prodej pozemků obce zatížených restitucí. Už na nich stojí pět rozestavěných domů. Některé z nich jsou kvůli tomu zaplombované. Majitelé je tedy nemohou využívat ani dokončit, dokud se problém nevyřeší. První restituent, který měl pozemek dostat, už podal žalobu.
    Pozemky prodal obecní úřad pod cenou, a to jako ornou půdu. K mání byla za 40 až sto korun za metr čtvereční. Později ale zastupitelé povolili přeměnit tyto plochy na stavební pozemek. Nový majitel je teď prodává za 1800 korun za metr čtvereční.
    Starosta Kokrhánek svoji neúčast u soudu omlouval zdravotními problémy. Když to nechal soud prověřit, nic takového se nepotvrdilo. Proto nařídil Kokrhánkovo zatčení. Vedení obecního úřadu kvůli kauze převzal hajánecký místostarosta Leopold Mohyla.
Autor: ČTK, 21.01.12 13:00
Návštěvnost: 3170 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.