Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Posuvné tašky bez výměny laťování
Posuvné tašky bez výměny laťování

Připravujete se na výměnu střechy domu? Neplánujete měnit laťování, a přitom nechcete nebo nemůžete zvolit stejný typ tašek, jaký byl položen původně? Pak byste měli určitě sáhnout po některé z posuvných tašek.  Například firma TONDACH je nyní nabízí v několikerém provedení – Polku 13 s „vůlí“ v krycí délce až 50 mm, Hranici 11 s posunem až o 60 mm, Brněnku 14 s krycí délkou až 60 mm a Stodo 12 s tolerancí až 40 mm.

Velká výhoda použití posuvných tašek tkví především v možnosti jejich pokládky na původní laťování. Díky vůli v krycí délce se hodí takřka pro všechny rozteče latí. Všechny tašky lze využít pro střechy s minimálním sklonem (bezpečný sklon) 30°, těsného podstřeší 24°, či vodotěsného podstřeší 20°.
Polku lze pořídit jak v provedení režném, tak i v červené a hnědé engobě.  Polka 13 má krycí délku v rozpětí 315 - 365 mm, přičemž optimální krycí délka je 325 - 355 mm.
Posuvná Hranice 11 se vyrábí v matné až pololesklé úpravě engobou hnědou a červenou nebo s vysoce lesklou glazurou „Amadeus“ v červené a černé variantě. Spotřeba na jeden metr čtvereční střechy je již  od 10,8 kusů tašky. Hranice 11 je ražená taška s hlubokým drážkováním a její konstrukce umožňuje kladení na střešní latě o roztečích 340 – 400 mm.
K hlavním výhodám tašky Stodo 12 patří možnost výběru zajímavých barevných variací. Provedení engoba nabízí měděnou a starošedou, glazura atraktivní břidlicově černou a kaštanově hnědou.  Spotřeba tašek na jeden metr čtvereční střechy je od 12,2 kusů. Po položení Stodo 12 vytváří moderní elegantní strukturu střešní plochy s důrazem na horizontální linie. 
Brněnka 14, již charakterizuje specifický tvar žlábků, které se směrem k patě tašky rozšiřují, je na trhu v režném provedení, lze ji pořídit také v podobě červená, antracit a hnědá engoba.  Spotřeba tašek na jeden metr čtvereční střechy je od 14,5 kusů.

Všechny typy pálených střešních krytin se přitom vyrábějí na přírodní bázi, kdy se směs zeminy s příměsí jílu míchá s vodou, suší vzduchem a ekologicky vypaluje v pecích vyhřívaných zemním plynem. Svoji barevnost tašky získávají technologií glazurování či engobace. Nabízejí nejen vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům a chemické zátěži, ale také výhody páleného materiálu – ekologičnost a prodyšnost. Díky tomu výrobce zaručuje maximální odolnost vůči UV záření, kyselým dešťům, sněhu i krupobití. Tašky jsou vlivem postupu výroby stálobarevné, časem nedochází ke změně barevnosti a ani tzv. „neoprší“, na rozdíl od barvených tašek z jiných materiálů.
Zdroj: tisková zpráva
Vložil: Martin Rosa, 28.03.06 14:20
Návštěvnost: 11654 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.