Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Třeboň se zadluží, bude investovat 123 milionů do lázní

Třeboň (Jindřichohradecko) - Třeboň bude v příštím roce hospodařit se schodkovým rozpočtem. Příjmy města by měly činit 312 milionů korun a výdaje 452 milionů korun. Příčinou schodku je především investice do rekonstrukce lázní Aurora, na což radnice uvolní z rozpočtu zhruba 123 milionů korun, řekl ČTK starosta města Jiří Houdek (KDU-ČSL).
    "Opravu čeká pavilon A i B. Bude se jednat především o výměnu oken, zateplení a obnovu sanitárního zařízení," uvedl Houdek. Rekonstrukce také nepatrně zvýší kapacitu lázní, která je nyní 450 míst. Úprava objektu začala v listopadu a podle Houdka by měla být hotova v květnu příštího roku.
    Kvůli investici do lázní Aurora si Třeboň vzala úvěr 90 milionů korun, který chce splatit do konce volebního období. "Zbylou část na rekonstrukci pak uvolníme z našich rezerv," řekl starosta.
    Lázně Třeboň, do nichž kromě Aurory patří také Bertiny lázně, pravidelně lákají do města tisíce turistů. Například v roce 2010 obě zařízení navštívilo více než 30.000 hostů. Lázně se zaměřují na léčbu pohybového aparátu, hlavní léčebnou metodou jsou slatinné koupele a zábaly. Kromě léčebných pobytů nabízejí i relaxační a wellness služby.
    Třeboň chce v příštím roce z rozpočtu investovat ještě asi 12 milionů korun do úpravy Výstavního sálu Pod věží, kde by mělo začít vystupovat loutkové divadlo. Navíc radnice hodlá objekt propojit s divadlem J. K. Tyla a kulturním domem Beseda. "Vznikne tak ucelený kulturní komplex," řekl Houdek.
Autor: ČTK, 02.01.12 16:25
Návštěvnost: 3765 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.