Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Pražské Václavské náměstí bude 18. září bez aut

Praha - Pražské Václavské náměstí se v neděli 18. září zcela uzavře pro automobilovou dopravu a stane se z něj pěší zóna. Zároveň bude připraven kulturní program. Dohodli se na tom dnes členové nově sestavené pracovní skupiny pro řešení Václavského náměstí. Pokud bude mít akce úspěch, mohla by se opakovat jednou do měsíce.
    Uzavření, které se chystá v rámci Evropského týdne mobility, bude trvat zhruba od 10:00 do 16:00. Kromě doprovodného programu si lidé budou moci prohlédnout projekt na přestavbu náměstí, který před lety vypracoval ateliér Cigler Marani Architects.
    "Chceme se pokusit o to, aby se Václavák alespoň na pár hodin proměnil v bulvár bez aut pro Pražany a turisty. Pokud vše proběhne bez zásadních komplikací, rádi bychom celou akci opakovali pravidelně. Další kroky, které začínají u pravidelných bezpečnostních kontrol a v budoucnu končí rekonstrukcí celého náměstí, budou následovat," řekl ČTK pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
    Předseda Sdružení Nového Města pražského Jan Adámek ČTK řekl, že zástupci hlavního města i Prahy 1 na dnešním jednání potvrdili, že považují projekt ateliéru Cigler Marani za platný. Podle návrhu by měla být přestavěna dolní část náměstí, kde by se měla rozšířit zeleň a zklidnit doprava.
    Budoucnost horní části se bude teprve řešit. Tam se podle Adámka uvažuje o tom, že by nebyl realizován dřívější nápad s vytvořením rozsáhlých podzemních garáží. Není zatím také jasné, zda by se na náměstí vrátily tramvaje.
    Členy skupiny jsou kromě zástupců magistrátu a radnice Prahy 1 také zástupci strážníků, policie, lidé z architektonického ateliéru Cigler Marani Architects a ze Sdružení Nového Města pražského, které na špatný stav náměstí upozorňuje. Členové si dnes rozdělili úkoly, znovu se sejdou za měsíc.
    Lidé, kteří na náměstí nebo v jeho okolí žijí a pracují, si v současnosti stěžují především na hustou automobilovou dopravu, drogy a noční podniky, které nabízejí sexuální služby.
Zdroj: Šárka Dvořáková
Vložil: ČTK, 23.08.11 22:25
Návštěvnost: 3906 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.