Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Na okraji Plzně startuje stavba městského atletického stadionu

Plzeň - V plzeňské městské části Skvrňany startuje stavba nového atletického stadionu, který bude dokončený v roce 2013. Stadion atletů, který přijde město 67 milionů korun, se na okraj Plzně přesouvá z centra, z areálu ve Štruncových sadech, kde se nyní přestavuje městský fotbalový stadion plzeňské FC Viktorie, který už nebudou oddělovat od tribun běžecké dráhy. Stavebníci dnes od města převzali pozemek na stavbu, řekla ČTK mluvčí radnice Zdeňka Kubalová.
      V první etapě, která přijde na necelých 23 milionů korun, vznikne ovál s  osmi drahami a vnitřní plochy pro další disciplíny. Druhá a třetí fáze počítá s  tribunou se zázemím, tunelem pro tréninky v zimě a parkovištěm.
      Původně měl být běžecký ovál dokončený už tento měsíc. "Výběrové řízení se uskutečnilo ve stanoveném termínu, ale jeden z neúspěšných uchazečů se odvolal. Tím se začátek stavby posunul," vysvětlil náměstek primátora Petr Rund (ODS). Podle něj je právě ovál pro město i atlety zásadní stavbou, a proto byl harmonogram přizpůsoben tak, aby, pokud to klimatické podmínky dovolí, byl hotový do konce října. Bude mít parametry mezinárodní atletické federace. "Délku 400 metrů, poloměr 36,5 metru, osm tartanových drah. Na vnitřním travnatém prostoru budou mít sektory dálkaři, tyčkaři, výškaři, diskaři, kladiváři nebo oštěpaři," dodal Rund.
      Stavba tribuny s kapacitou 1400 diváků má začít v příštím roce. Uvnitř vzniknou šatny, posilovna, regenerace. Součástí druhé etapy bude také 120 metrů dlouhý tunel, který umožní atletům trénovat v zimě.
      Do května využívali plzeňští atleti stadion ve Štruncových sadech. Po zahájení jeho přestavby na ryze fotbalový stánek začali trénovat na hřišti 33. základní školy ve Skvrňanech.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 09.08.11 15:35
Návštěvnost: 4449 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.