Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Požární bezpečnost Nové Karoliny se systémem Conlit DUCTROCK
Požární bezpečnost Nové Karoliny se systémem Conlit DUCTROCK

Čtvrť zahrnující velké zábavní, obchodní i administrativní centrum, patrová parkoviště, bytové domy, hlavní ulice a náměstí... Ano, máme na mysli Novou Karolinu. Projekt, který se co do náročnosti zcela jistě zapíše do historie Ostravy, patří k atraktivním referencím s využitím protipožárních izolací ROCKWOOL...

Stavba století… Slovní spojení, často slýchané při rozhovorech a diskusích o moderním multifunkčním centru Nová Karolina, které nahradí letitou proluku po koksovně Karolina a doplní historické centrum města Ostravy. I. etapa výstavby by měla být dokončena v květnu 2012 a celý projekt pak v roce 2018. Náročný objekt značného stavebního rozsahu vyžaduje maximální pozornost především z hlediska požární bezpečnosti. Hovoříme tady nejen o vnější obálce budov, ale především o vnitřních potrubních rozvodech, jimiž se rozumí jak vzduchotechnická potrubí, tak potrubí pro odvod kouře a tepla. Na stavbě je instalováno téměř 6 000 m2 protipožárních obkladů OTK a aplikované speciální izolační materiály na ochranu před ohněm nesou značku ROCKWOOL.

Na skutečně jedinečné zakázce spolupracovala společnost ROCKWOOL ruku v ruce s firmou Mart Hodonín, která je představitelem progresivních výrobců vzduchotechnického potrubí (VZT) a potrubí pro odvod kouře a tepla (OTK).
Právě systém OTK je na této stavbě využit ve zvýšené míře s ohledem na řadu aspektů, kterými jsou například neobvyklá stavební výška, často propojené rozsáhlé prostory nebo velká šířka i hloubka jednotlivých objektů. Za takových okolností by při požáru mohlo dojít k intenzivnímu a rychlému zakouření těchto ploch, což přináší určitý stupeň rizika. Potrubí je v tomto případě realizováno těsně pod strop a obkládáno u naprosté většiny vodorovných větví pouze ze tří stran, takže boční izolace jsou zakončeny lemováním ke stropní konstrukci.

Pro izolaci rozvodů byl použit systém Conlit DUCTROCK, který sestává z izolačních desek Conlit Ductrock 60 s hliníkovým povrchem a tloušťkou 60 mm. Toto potrubí má při použití pro odtah tepla a kouře požární odolnost 30 minut, a to při požáru vně i uvnitř potrubí. Po tuto dobu je tedy schopno sloužit řádně svému účelu, pro který bylo sestaveno a po stejnou dobu musí běžet i odtahové kouřové ventilátory. Navíc nehrozí žádné dodatečné netěsnosti, oddělení od stavební konstrukce nebo jiné postupně se vyvíjející vady. Potrubí je samo utěsněno, izolační desky Conlit Ductrock mají navíc lepené spoje – speciální lepidlo Conlit Fix zlepšuje utěsnění. Izolace má povrchovou úpravu z hliníkové fólie, která se uzavírá samolepicí hliníkovou páskou na spojích izolačních desek i na hranách potrubí. Vlastnosti systému jsou vztaženy k ocelovému potrubí, které umí kompenzovat pohyby a eventuální dilatace stavby v dostatečné míře.

Nová Karolina bude představovat 240 000 m2 maloobchodních, kancelářských a rezidenčních prostor na ploše 32 ha. Z hlediska dodávek vzduchotechniky tato největší stavba přesvědčivě kombinuje odborného dodavatele potrubí OTK a VZT, přípravu stavby subdodavatele izolací, know-how protipožárních izolačních profesí a unikátní vlastnosti speciální desky Conlit Ductrock ze sortimentu protipožárních izolací ROCKWOOL.

www.rockwool.cz

Autor: Tisková zpráva, 20.06.11 08:00
Návštěvnost: 6030 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.