Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zelená modulární architektura na CONECO 2011
Zelená modulární architektura na CONECO 2011

Přestože stavebnictví dnes prochází nemalou krizí, vždy se stavělo, staví a stavět bude. Ekologická řešení se nabízejí jako optimální cesta, jak přistupovat k výstavbě a to zejména díky její trvalé udržitelnosti. Ale jak stavět, aby náklady na výstavbu byly přijatelné, stavba byla „zelená“ a přitom architektonicky atraktivní? Modulární výstavba nízkoenergetickými moduly je ideální řešení.

Letošní ročník mezinárodního veletrhu stavebnictví CONECO v Bratislavě byl otevřený moderním a zejména ekologickým řešením. Jak zacházet šetrně s energií, abychom mohli bydlet v domech, které jsou uživatelsky komfortní a přitom nízkoenergetické a k tomu, aby samotná stavba trvala co nejkratší dobu?

Modulární výstavba zachycuje trend „zelené architektury“, který je s rostoucím znečištěním životního prostředí a stále častěji se objevujícím problémem „omezené kapacity Země“ nevyhnutelným řešením. Příkladem k této výstavbě je modul M3 – Comfort line od předního výrobce obytných kontejnerů, KOMA MODULAR CONSTRUCTION, který vloni na CONECO 2010 získal Zlatou plaketu a také cenu za design – ocenění Zlatý Leonardo.

Modul M3 – Comfort line, může architekt svobodně variovat, jelikož výrobce si zakládá na úzké komunikace s architekty. Systém „sendvičové“ výroby totiž umožnuje základní skelet modulu vyplnit podle představ architekta. V praxi to znamená, že KOMA MODULAR CONSTRUCTION vyrobí moduly na zakázku. Architekt si tedy nepracuje s prototypem co do vzhledu, ale spíše co do rozměru a parametrů energetické náročnosti.

Výstavba moduly M3 naplňuje energetickou udržitelnost jak z hlediska konečné stavby, tak udržuje ekologický ráz i při výstavbě. Výsledná stavba je totiž z většiny vytvořena již v továrně. To znamená nejen neuvěřitelně rychlou samotnou výstavbu na parcele, ale také čistotu výstavby, které je výrazně rychlejší a čistější než výstavba standardní.

Díky této pozitivní změně v přístupu výstavby i k samotnému architektonickému myšlení, novým materiálům a technologiím, vznikají nová progresivní a vysoce efektivní řešení stavby. Příklady těchto staveb byly uvedeny na CONECO 2011 jak v rámci skvěle obsazené mezinárodní konferenci „Modulární architektura ve městě 21. století“, tak na samotném veletrhu v podání ukázky stavby z modulů M3. Stavba bude po veletrhu sloužit jako zázemí golfovému klubu Golf club Marina na Rohanském ostrově v Praze. Přímo na místě ho KOMA MODULAR CONSTRUCTION smontovala za pouhé dva dny. V něm pak proběhlo více jak 400 jednání a bylo rozdáno cca 3000 prospektů, aby hned po veletrhu bylo sepsáno osm velkých objednávek. 

Rychlost výstavby, průmyslová výroba komponentů a tím pádem i finanční dostupnost, výborné tepelně-izolačních vlastnosti a hlavně mobilita a flexibilita a v místech, kde klasická zděná stavba je těžkopádná, jsou hlavními přednostmi modulárního přístupu. Započítáme-li k tomu variabilita při navrhování modulů, výroba modulů na míru i individuální komunikace výrobce s architektem či projektantem pochopíme, proč je modulární výstavba ve světě tak oblíbená. Její využitelnost dokázali na konferenci o modulární architektuře také její přednášející, architekti s praktickými zkušenostmi modulární konstrukce z Čech z Nizozemí a Německa, v čele s celoživotním průkopníkem a propagátorem modulární výstavby v Evropě prof. Han Slawikem.

Nyní zbývá jen modulární architekturu výrazněji aplikovat také u nás a přiblížit se tak opět o něco blíže západním státům. V souvislosti s novým přístupem k architektonické výstavbě mateřských školek, rodinných a bytových domů, sociálních bytů, či rozložitelných a mobilních domů, jsou technické řešení a designový přístup modulární architektury v podání modulu M3-comfort line více než zajímavé.
Zdroj: KOMA MODULAR CONSTRUCTION
Vložil: Tisková zpráva, 06.06.11 18:00
Návštěvnost: 8940 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.