Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých <nobr>10,2 mm</nobr> potěší příznivce rustikální atmosféry
Nové dekory řady Spirit s nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm potěší příznivce rustikální atmosféry
Původní dekory kolekce Spirit byly doplněny o podkolekci Rugged s pěti výraznými vzory
Švédský výrobce dřevěných vícevrstvých podlah Kährs si pro letošní rok připravil celkem 52 produktových novinek. A to jak v podobě představení kolekcí zcela nových, tak doplnění či obměny těch stávajících. To platí i pro oblíbenou kolekci Spirit, která vyniká nízkou konstrukční výškou pouhých 10,2 mm a umožňuje tak instalaci i v místech, kam se klasické 15 mm palubky nevejdou. Dalším benefitem je i neustále zdůrazňovaná ochrana životního prostředí, na což Kährs důsledně dbá již od samotného zahájení výroby v roce 1935. Původní dekory řady Spirit byly ponechány v podkolekci Unity a pět nových rustikálních dekorů výrobce zařadil do podkolekce Rugged. Novinky s ručně upravovaným povrchem, chráněným přírodním olejem, nadchnou pro svou rustikální atmosféru.

Přirozenému povrchu krytiny se suky a letokruhy dodávají na dokonalosti řezané a škrábané úpravy. Krytina tak zapůsobí nejen na první pohled, ale i dotek.

Obliba rustikálních dekorů pro zařízení interiérů ve venkovském stylu či pro propojení starobylého s moderním stále roste. Proto švédský Kährs přinesl nabídku dekorů s přirozenou krásou surového dřeva, u nichž jsou suky, letokruhy a rýhy na povrchu předností, i v produktové řadě Spirit s nízkou 10 mm konstrukční výškou. Ruční řemeslná výroba, rustikální až robustní vzhled, škrábaný a řezaný povrch, kouřová technika, přírodní olej a dřevina dub, to jsou hlavní znaky nových dekorů zařazených do podkolekce Rugged.

5 novinek, které zaujmou výrazným vzhledem i praktičností
Všech pět nových dubových dekorů Husk, Safari, Fossil, Crater a Trench je 1lamelových s rozměry 1200 x 125 x 10,2 mm. Středovou část každé lamely tvoří vrstva vyrobená z průmyslově recyklovatelného materiálu ECO Core. Jádro ECO Core má stejnou charakteristiku jako základní materiál u ostatních produktů značky Kährs. Zajišťuje velmi stabilní a spolehlivou konstrukci, která udrží podlahu rovnou a hladkou navzdory rozsáhlým výkyvům vlhkosti vzduchu. Díky vysoké stabilitě a nízké výšce mohou být dřevěné podlahy Spirit Rugged položeny i na podlahové vytápění, krytina přináší lepší tepelnou propustnost a vylučuje možnost jakékoli deformace. Vrchní nášlapná vrstva z dubu má tloušťku 1,9 mm. Vrchní dřevina je upravovaná ručním škrábáním nebo kartáčováním, vyjma dekoru Husk byly použity také techniky kouřování či moření. Vybírat můžete z dubu lehce běleného i zajímavě zvýrazněného příjemnou šedí.

Výrazný dekor krytiny velmi dobře vynikne ve střídmě zařízeném interiéru. Decentně vymalované zdi stačí doplnit základním, avšak kvalitním nábytkem a originálními doplňky.

Krytina vzhledem ke své slabé vrchní nášlapné vrstvě z dubu umožnuje "pouze" jedno přebroušení. Vůbec to však nemusí být nevýhoda, vždyť kolikrát za život bychom krytinu brousili? Navíc je třeba brát v potaz, že případným zbroušením se odstraní speciální povrchové úpravy, působivé nejen na pohled. Nízká konstrukční výška krytiny s sebou naopak přináší řadu benefitů: možnost instalace palubek v zrekonstruovaných místnostech, které jsou často omezené právě konstrukční výškou, lepší propustnost tepla krytinou z podlahového vytápění či nižší spotřebu dřeviny při výrobě. Krytina je z výroby vybavena zámkovým spojem Woodloc® a umožňuje tak pokládku plovoucím způsobem. Výhodou zámkového spoje je možnost následného rozebrání krytiny a výměny poničených lamel či jejího opětovného použití na jiném místě. Krytinu lze samozřejmě k podkladu přilepit i napevno.

Podkolekce Spirit Unity pro zastánce klidnějších dekorů
Pro zastánce klidnějších motivů tu stále zůstává nabídka původních osmi dekorů Spirit, zařazených do podkolekce Unity. Dekory jsou k dispozici v široké škále barev, od tmavších až po světlé. Povrchy vybraných dekorů jsou kartáčované avšak v klidném stylu, pro výrobu je vybíráno pouze dřevo bez většího výskytu zvrásnění a suků. Kromě dubových dekorů se můžete rozhodovat mezi exotickou dřevinou teple hnědé až zlatavé barvy hickory nebo tmavším ořechem.

Dřevěné krytiny z kolekce Spirit Rugged pořídíte u obchodních partnerů KPP a v síti maloobchodních prodejen 1 FLOOR. Cena za 1 m² včetně 20% DPH se v závislosti na dekoru pohybuje od 1.632,-

Více informací naleznete na www.kpp.cz nebo www.1floor.eu.
Zdroj: Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 16.05.11 09:00
Návštěvnost: 5689 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.