Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
MLTW
* 1962 - Berkeley, USA
† 1970 - Berkeley, USA

Lyndon picture Donlyn Lyndon
hlavní architekt
* 1936
Moore picture Charles Willard Moore
hlavní architekt
* 1925 - Benton Harbor
Whitaker picture Richard Whitaker
hlavní architekt
* 1933 - Tahoe City
Bývalí architekti
William Turnbull, Jr.

Kancelář MLTW založila roku 1962 v kalifornském Berkeley čtveřice architektů: Charles Moore, Donlyn Lyndon, Richard Whitaker a William Turnbull. Do povědomí široké veřejnosti se dostali o dva roky později realizací obytného domu Sea Ranch v Kalifornii. MLTW kladli ve svých projektech důraz na několik věcí: užití člověku blízkých matriálů, vztah k lidskému tělu, nabídnout prostor k improvizaci co se týká využití a povzbuzovat lidskou interaktivitu. MLTW vyvářeli působivé prostory. Jejich vlastníci na ně byli právem pyšní a umožňovaly jim využívat je k rozmanitým účelům. Je těžké rozlišit jednotlivé podíly architektů na pracích MLTW. Jako nezávislí architekti pak prokázal každý ze společníků odlišné vlohy. Moore a Turnbull dosáhli největšího úspěchu jako samostatní architekti. Zatímco Turnbull dozrál a dále rozvíjel myšlenky představené v Sea Ranch, Moore prokazoval inovátorské dovednosti a Lyndon strávil většinu času učením na univerzitě v Berkeley. Kancelář se rozpadla v roce 1970.

Realizace a projekty

Další stavby
Kresge College, Santa Cruz, CA, 1972-74
Lawrence House, Sea Ranch, CA, 1966
UCSB Faculty Club, Santa Barbara, CA, 1969

Návštěvnost: 10715 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.