Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
planet architecture: Will Bruder picture planet architecture: Will Bruder

Autor: Dana Hutt
Výrobce: in-D press
Rok vydání: 2000
Formát: 800 x 600, 16 bit, audio
Fotografie:Bill Timmerman
Platforma:Windows, Mac

Monografický cd-rom o "pouštní kryse" americké architektury poodhaluje pozadí a proces vzniku jeho nejvýznamnějších realizací. O tomto cd-romu můžeme bez uzardění prohlásit, že je 100% multimediální. Vedle standardních fotografií, o jejichž špičkové kvalitě nemůže být pochyb (fotografoval totiž nestor Bill Timmerman), nabízí kolektiv autorů i panoramatické záběry staveb a podrobnou výkresovou dokumentaci.
Obsahem cd-romu je jednak část pojednávající o 6 autorových realizacích (Byrne Residence, Townsend Residence, Riddell Advertising, Deer Valley Rock Art Center, Phoenix Central Library, Scottsdale Museum of Contemporary Art), jednak část teoretická - medailónek Williama Brudera a především rozsáhlý rozhovor-monolog na klíčová témata tvorby a společnosti.
Vybrat 6 reprezentativních staveb pravděpodobně nebyl až tak velký problém. Většina Bruderových staveb je totiž na vysoké architek- tonické úrovni. Původním vzděláním sochař navázal na tradici americké organické architektury a v pouštním prostředí rozvíjí odkaz Franka Lloyda Wrighta a Richarda Neutry. Proslavila jej budova ústřední knihovny ve Phoenixu a mezinárodního věhlasu dosáhly i jeho luxusní vily. William Bruder je zkrátka hvězdou současné americké architektury.
Problémem při prezentaci architektury na obrazovkách počítačů bývá zpravidla rozlišení. Autoři tohoto cd-romu zvolili jako optimální 800x600, což se ukázalo jako nedostačující při snaze poskytnout představu o výkresové dokumentaci. Při prohlížení plánů jsme nuceni skrolovat v nepochopitelném výřezu. Tak krásné plány a tak zmršené prohlížení. Ostatním částem nelze již nic vytknout. Fotografií je přebytek, nechybí panoramatické snímky. Podrobné vyznačení míst v půdoryse, odkud se fotilo, pomáhá vytvářet ucelený obraz a dojem z realizací. V tomto případě musím autory pochválit.
Monolog Williama Brudera je zajímavý, stejně jako jeho architektura. Je velmi zajímavé srovnat jeho názory na architekturu s představenými díly, zejména zamyšlení nad minimalismem.
Myslím, že William P. Bruder může být se svou e-monografií nadmíru spokojen.

Deer Valley Rock Art Center Phoenix Central Library Riddell Advertising Byrne Residence

Vložil: Jan Kratochvíl, 19.07.05
Návštěvnost: 10118 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.