Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Valeur picture
Henrik Valeur
* 1966 - Dánsko

UiD
Fersens väg 7, S-211 42 Malmö
mobil: +45 20 667 667
e-mail:
web:

OMA (1996-1997)

Biografie
Henrik Valeur vystudoval architekturu v roce 1994 na Královské akademie výtvarných umění v Kodani. Předtím studoval u Enrica Mirallese na Vysoké škole technické v Barceloně. Krátce pracoval u Rema Koolhaase v Rotterdamu. V roce 1997 založil v Barceloně vlastní architektonickou kancelář UiD. Byl také mezi zakládajícími členy Irma+, základna pro interdisciplinární spolupráci mezi architekty, umělci a designéry v okolí Kodaně a spoluzakladatel CoMa. S Dánskou uměleckou nadací byl získal několik grantů a v roce 2004 získal cenu Nykredit Encouragement. Henrik Valeur sonduje a zkoumá současné kulturní jevy, společenskou situaci a technologické inovace. Obzvlášť se zajímá se o potenciál procesu přemýšlení a možnostech podporujících rozmanitost životních stylů skrz nové koncepty návrhů a plánovací nástroje. Věří, že civilizace není poháněna zase až tak tím, čeho dosáhla, jako spíše tím, co si představuje. A tak se jeho práce zaměřuje hlavně na rozšiřování možností naší představivosti. Henrik Valeur střídavě žije a pracuje jako architekt v Barceloně, Kodani, Los Angeles, Rotterdamu a Šanghaji.

Návštěvnost: 12096 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.