Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Erlwein picture
Hans Erlwein
* 13.06.1872 - Bayerisch Gmain, Německo
† 09.10.1914 - Rethel, Francie

"Cti dobré a tradiční a vytvoř z něj něco dobrého. Co se zrodí ze vzduchu, není nikdy dobré ani nové." H.Erlwein

Biografie
Johann Jakob Erlwein byl německý architekt a městský stavební rada. Studoval v Mnichově, kde se stal členem studentského klubu Corps Germania. Po promoci podnikl několik studijních cest, následně pracoval v Bambergu až 17. listopadu 1904 získal pozici ve stavební radě města Drážďany (v únoru 1905 se stal vedoucím stavebního úřadu). Pod jeho vedením vzniklo za deset let téměř 150 nových budov, které významně formují současné panorama města. Při tvorbě pro něj byla důležitá „přiměřenost, čitelnost, jednoduchost, začlenění do okolí s navázáním na místní stavební tradice bez potřeby historizujícího napodobování“. Dařilo se mu zapojit do tvorby mladé umělce, byl členem Filištínské asociace a výboru na propagaci terciálního vzdělávacího systému. Několik týdnů po vypuknutí první světové války zahynul při autonehodě během nevládního transportu oblečení, jídla a dalších darů pro německé vojáky v Ardensku na západní frontě.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 852 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.