Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Guerrini picture
Giovanni Guerrini
* 1887 - Imola, Itálie

Biografie
Narodil se v severoitalské Imole, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Faenze (Ravena) a posléze na Akademii výtvarných umění ve Florencii, kde navštěvoval ateliér malíře-symbolisty Adolfo De Carolis. Následně se věnoval malbě, freskám a rytinám ve stylu art-noveau. V roce 1922 se účastnil benátského bienále. Podílel se na návrhu plakátu pro bienále ISIA v Monze. Na Akademii výtvarných umění v Raveně vyučoval architekturu a dekorativní malbu. V roce 1992 mu požár v Palazzo delle Cooperative v Raveně zničil všechny malby. Následně se jeho tvorba stala více racionalistickou. Podílel na modelu Paláce italského národa, který byl v roce 1940 vystaven v Národním muzeum vědy a techniky Lenarda da Vinciho v Milánu. Od roku 1961 vedl v Raveně školu pro uměleckou mozaiku a řídil umělecko-řemeslnou organizaci ENAPI.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 711 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.