Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Notebook nebo PC pro studenta FA ČVUT?
Notebook nebo PC pro studenta FA ČVUT? Bára 08.09.17 22:56
Dobrý den, před pár lety tu podobná diskuse proběhla, ale ráda bych znala dnešní názory. Nastupuji do prvního ročníku na FA ČVUT a v současné době řeším, zda je lepší pořídit si nabušený NB (a k němu případně monitor), nebo stolní počítač na doma a k němu menší, lehčí NB do školy (případně propojené přes internet). Děkuji moc za odpovědi.
Těžko říct plk 09.09.17 10:22
Obojí má své výhody a nevýhody. Na většinu úkolů co budeš ve škole řešit ti bude stačit středně výkonný NTB, na kterém budeš provozovat nějaký autocad, officy a prohlížeč. Zvládne i nějaký základní 3D, ale nepočítej s tím, že na něm budeš renderovat vizualizace, které odpovídají dnešnímu (světovému) standardu. Zásadní nevýhoda NTB je mizerná ergonomie - při delší práci tě pravděpodobně začnou bolet záda, časté jsou i problémy se šlachami. Doma to můžeš vyřešit tím externím monitorem a přídavnou klavesnicí s myší, případně nějakým stojánkem na ntb a hlavně kvalitní židlí. Takhle funguje 99% studentů na FA. Umožňuje to také účastnit se oblíbených ateliérových týdnů, kdy velká část studentů hrdě tráví celé dny a noci ve škole aby dala najevo své odhodlání a vytrvalost.
Stolní počítač je asi jediná smysluplná varianta, pokud chceš dělat 3D grafiku nad rámec toho, co škola požaduje. V bazaru se dá sehnat i poměrně výkonný počítač za přijatelnou cenu. Ačkoli v dnešní době pořád spousta architektů relativizuje důležitost vizualizací, v praxi je situace taková, že bez vizualizací se dneska studie téměř nedělají.
Každopádně bych určitě nedal za NTB víc než 30 tisíc. Výkonné NTB jsou obří těžká monstra, která popírají smysl přenosného počítače. Taky bych asi nechtěl tahat těžší NTB než 2,5 kg.
Osobně bych volil tuto variantu: Solidní NTB 15,6 palce, 4 jádrový procesor Intel, grafická karta GTX 1050Ti (nebo 1050, 1060), cena se dneska pohybuje kolem 25 tisíc. Stolní PC bych přikoupil teprve v momentě, kdy budeš mít pocit, že tě ten NTB omezuje nebo zdržuje při práci.
NTB x STOLNÍ PC Liška Bystrouška 11.09.17 10:42
Ze zkušenosti s jedním "železem" na všechno, ti doporučuji tu druhou variantu. Tzn. malý-lehký-rychlý přenosný NTB na všechny základní činnosti - WORD, Excel, Internet, CAD / základně Sketchup / prezentační nástroj / příprava podkladů. Budeš ho nosit, přenášet, přejíždět, otevírat, zapínat - Xkrát denně. A doma pracovní mašinu na grafiku.
Na NTB si to předpřipravíš - kdekoli a kdykoli v základním CADu a max. Sketchupu a doma to pak projedeš na pořádný mašině, která ti ušetří strašně moc času.
Když si vzpomenu kolik hodin se trávilo, než NTB vyplivnul nějakou slušnější vizualizaci a pak se to stejné zkusilo na stolním a čas byl pokud vůbec 1/3. Samozřejmě se tu může parta nadšenců do hardwaru rozjet v diskusi, ale aby sis koupila NTB co ti vydrží celou dobu na škole a uměl všechno :p cha cha...


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.