Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Urbanismus

cejl- bude změna?
cejl- bude změna? terez 10.08.15 21:10
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví něco o budoucnosti Cejlu. Slyšela jsem názory typu,že Cejl bude jako ulice Milady Horákové "opravovat" atd. Nikde jsem na netu nic nenašla. Hrozně mě to zajímá,jestli město něco dělá proti tomu,aby se lidé přestali bát jít bydlet na Cejl a ulic okolo nebo třeba i něco,aby nebylo na ulicích nepořádku... Slyšela jsem taky,že se má z kasáren dělat nějaké nové obchodní centrum nebo něco takového ??? ... Nemá někdo víc informací prosím? nějaké odkazy? nebo nějaké info jestli se vážně něco s Cejlem bude dít třeba v rozmezí roku či dvou... ? nebo to pořád zůstane stejné a lidé při vyslovení slova Cejl budou si představovat jen cikány,kterých se bojí, nepořádek na ulici,kde v noci raději nechcete jít sami... moc díky, jestli někdo obětuje čas,aby odpověděl
Cejl Honz88 13.11.15 23:53
Brno každý rok opravuje nejméně jednu ulici, letos je to Minská a Horova, pak mají následovat Štefánikova a Veveří a pak snad ještě část Úvozu. To je plán tak na 3-4 roky, o Cejlu jsem v této souvislosti neslyšel vůbec nic. Z kasáren se má stát nějaké kreativní centrum pro umělce, ale v jaké je to fázi a nakolik je to reálné, to nevím. Myslím, že Cejl a okolí se mění k lepšímu už několik let, přece jen je to oblast architektonicky i urbanisticky celkem kvalitní, takže zájem developerů o ni je celkem velký. Několik domů zrekonstruovalo i město Brno a další na opravu čekají. Budoucnost vidím spíše tak, že možná tak za 20 let bude z okolí Cejlu atraktivní lokalita s opravenými domy a novostavbami, zatímco nepřízpůsobiví budou odstěhování do ghett v menších městech nebo někde v pohraničí. Viz třeba případ pražského Karlína.
díky terez 14.11.15 18:11
Díky, že sis udělal čas na odpověd to o tom kreativním centru jsem taky slyšela,ale kdo ví za jak dlouho :D hmm 20 let, toho se snad i dožiju :D uvidíííme

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.