Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Teorie architektury

High Tech
High Tech Tomáš Fejkl 29.12.08 12:55
Zdravím, měl bych na Vás otázku??

Co si mám přesně představit pod pojmem high tech architektura, nějakou obecnou definici a zástupce.

Děkuji za pomoc, potřebuju to zjistit na školní práci.
hoď sem téma práce, někdo to za Tebe třeba i napíše :) čmelda 29.12.08 21:41
www.google.com, www.archiweb.cz
re čmelda Tomáš Fejkl 30.12.08 00:49
to nechci, si to chci napsat sám, jen jsme o tomhle nic nebrali ve škole a zajímá mě to

jen si potřebuju něco ověřit, nevim to moc přesně, tak bych se chtěl dozvědět informace odsud, určitě je zde někdo kdo tomu rozumí

Téma: High tech architektura
z obecného se mám dostat na nějaké významné zástupce a potom je porovnat, svět a Čechy
high tech lucka svobodová 06.01.09 22:06
High-tech nebo též hi-tech, high technology architecture je architektura pokročilé technologie a vznikla koncem 60. let 20. stol. Klade důraz na technologickou a technickou složku. Inspiraci našla ve funkcionalismu a konstruktivismu. Dokázala však funkčně využívat i objevů nových materiálů, vyvinutých pro potřeby letectví i kosmonautiky. Uplatňuje se zde konstrukční systém hlavně kovový s uzavřenými silnými okny, plechy z nerezové oceli a dalších lehkých kovů.
Od 90. let minulého století se prosazují i tzv. inteligentní fasády, které využívají solární energii a přirozené větrání. Nejznámější je pařížské Centre G. Pompidou dostavěné roku 1977 či Lloydova banka v Londýně.
Jako první v Čechách pohotově reagoval na architekturu high-tech v sedmé dekádě dvacátého století nejpříznačnější reprezentant tohoto slohu obchodní dům Máj a vysílač Ještěd. Ale existují i předchůdci tohoto směru. Například už v roce 1959 Zdeněk Denk, Ferdinand Lederer a Zdeněk Alexa vytvořili konstrukci s obří kopulí Pavilonu Z na výstavišti v Brně. Dnes se u nás tímto směrem ubírá především tvorba ateliéru A PLUS Brno s mnoha vynikajícími výsledky, inspirovala se jím i Eva Jiřičná například v oranžérii na Pražském hradě či Petr Parolek v projektu Odbavovací haly letiště Brno-Tuřany v roce 2006.

to jsem našla na netu... zkus si to zadat do vyhledávače a určo toho vypátráš víc. Opisovat to přeci nemusíš ;o).
to TF Martin Franěk 07.01.09 07:32
A to se snažíš dostat n architekturu?
... lucka s. 07.01.09 12:30
ne, jenom se o to zajímam. dělala jsem stavební průmku...
Co není high tech- robert 07.01.09 13:36
-podle mne například zastávky tramvaje a stanice metra od arch.Kotase, kde tu vysokou technologii výrazně výtvarně se uplatňující postrádám.
Co je high tech- robert 07.01.09 15:15
- určitě přístřešky tramvají, postavené např.u stanice metra Malostranská, kde autor uplatňuje s výhodou torzní namáhání nosníků kruhového průřezu.
to martin franěk Tomáš Fejkl 07.01.09 16:03
Copak to je tak špatně že nevim co to přesně je, když nevim, tak se zeptám, abych to věděl, ve škole jsme skončili na počátku 20.století u secese. Takže tohle si dohánim sám.
2TF čmelda 07.01.09 18:28
A to jako čekáš, že Ti tu spadne z nebe napsaná slohovka ? .. zkusil jsi už ten google? taková fakt vychytaná věc! .. zkusmo jsem tam napsal "hitech architektura" a vypadlo mi tolik materiálu, že by se z toho dala napsat nejen jedna školní práce ... a dokonce byl mezitím i jeden pořad ČT! Takže studijního materiálu je víc než dost, jediné co by mohlo omezovat je lenost
high-tech Vích 07.01.09 19:22
Pro základní heslovitou orientaci je praktická kniha ...ismy, Jeremy Melvin, Slovart, 2006. Snad ji někde ještě seženete. Pravda high-tech tam najdete pod heslem technoismus a je tam i pár dalších svévolí ve výkladu. Přesná, ale náročnější je Moderní architektura od Kennetha Framptona. Jinak souhrnné informace prakticky nenajdete, byť by to myslím mělo být přirozenou součástí středoškolského vzdělání. Psal jsem seriál Ismy v architektuře před 2 lety pro Lidové noviny, tak pokud to nebude redakce Archiwebu považovat za reklamu, stručný high-tech najdete na
http://sweb.cz/T.Vich/high-tech.jpg
2 čmelda Tomáš Fejkl 07.01.09 19:23
já to ale nechci, aby mi to někdo napsal, si to nepíšu sám, jen jsem chtěl aby mi někdo kdo tomu rozumí vysvětlil nějakou správnou definici, ale vypadá to, že se tu nedozvim nic, neboj google jsem si prošel, ale občas se to trochu liší

Takže jsem se chtěl jen ujistit co je správně.
uz se strachuji... Jan Sommer (hles z hnoje) 07.01.09 20:48
...s jakým dalším tématem vyrazí pan Fejkl do tohoto klubu teoretiků příště. Jeho námět velmi chválím. Možná by i redakce mohla zareagovat. Krom "staveb" či "ikon" by i takový slovník mohl být užitečnou ozdobou skvělého obsahu archiwebu. To neberte jako zadání, spíše přemýšlím, co s takovou evidentní potřebou (a téměř nárokem) i v jiných oblastech kultury.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.