Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Projekt RD
Projekt RD artemio 21.07.07 09:47
Chtěl bych se zeptat. Mám trochu atypický pozemek, úzký dlouhý a po dvouletetém úsilí se nám stále nepodařilo najít ten správný projekt. Jde o "rekreační oblast" a SÚ vyžaduje, aby měl dům šikmou střechu. Nevadí obludný typáč natřený křiklavě žlutou barvou, ale musí mít šikminu.
Architektonické kanceláře se nám snaží vnutit své typové projekty a o individuálním projektu se nebaví. Máme rozpočet pouze 2 mil. a to jim připadá málo. Nicméně bychom rádi někoho schopného, kdo není placen výrobcem Porothermu.
Má někdo typ na normání arch. kancelář? Chtěli bychom studii a stavební projekt. Nechci platit za profese. Připadá mi, že platit 30tis. za požární zprávu nebo 50tis. za rozvod vody, může jenom blázen.
cením si upřímnosti tohoto člověka tovyx 21.07.07 13:17
Cením si upřímnosti tohoto člověka. To, že náklady na projekt neponese investor ale architekt, vám neřekne až v průběhu návrhu, ale rovnou u poptávky. No není úžasný? Kdo mu odpoví? Kdo chce tratit půl milionu a za odměnu mu postavit dům?
pro artemio Milan 21.07.07 15:07
Narozdíl od tovyxe jsem přesvědčen, že lze postavit slušný dům, ne katalogáč, za 2 mega. Váš dotaz je naprosto legitimní a vychází ze zatraceně ověřené praxe - bohužel. Když projedete archiweb, určitě Vám padnou do oka seriózní architekti, kteří se nebojí navrhnout minimalistický a úsporný dům - ve smyslu vybavenosti, použitých materiálů, metrů, atd... Osobně se taky na nějaké to stavění chystám a ujišťuji Vás, že nemám víc. Ostatně, nechápu jak vydělat víc Možná to ví tovyx a poradí v tomhle na půl miliónu čistá ruka vydělávám déle jak dva a půl roku. To byl fór, tovyx
Hodně štěstí!!
projekt r.n. 21.07.07 15:37
Pokud byste měl zájem, napište mi na mail. Určitě by se s tím dalo něco dělat.. (rn.design@centrum.cz)
Spoleham na to, ze najdu slusneho architekta... Martin.P 21.07.07 15:49
Jsme na tom podobne jako Artemio. Dlouha nudle 11x49 m. Situace je o to komplikovanejsi, ze sousedni barak je namacknuty na plot. Zkousel jsem nalezt nejake hotove projekty, ktere by se pouze upravily, ale nakonec jsme se rozhodli, ze sezenem sikovneho architekta, ktery se tam pojede podivat a vyjde pri navrhu z toho co uvidi. Mam poobny rozpocet a na archiwebu je par staveb u kterych jsou uvedeny naklady a nejsou vubec spatne.
RD za 2 mil. Kč pipe 21.07.07 17:28
To je vždy trochu problém. Za ty peníze postavíte tak 3+1 nebo 4+kk v rodinném domě, rozhodne nic velkorysého - něco přes 100 m2. Když počítám za pozemek min. 500 tis. Kč, tak jsme na 2,5 mil. Individuální projekt také něco stojí. V Praze a jiných větších městech je to srovnatelné v cenami bytů, ale třeba ve Středočeském kraji (nějakých 60 km od Prahy) koupíte za stejnou cenu skoro tři družstevní byty 4+1. Sice ve starší zástavbě, ovšem v celkem příznivé lokalitě - z hlediska bezprostředního okolí a vybavenosti. Alespoň v porovnání s tím, kde se dnes převážně stavějí rodinné domy. Rodinný dům na miniaturním pozemnku tam přitom postavíte stejně draho jako za Prahou. Vzhledem ke všem nákladům nemusí RD být tak skvělá věc...
projekt pipe 21.07.07 17:31
Pokud má ale někdo zájem, rád zkusím něco nakreslit (studii, ne projekt bez profesí ;o)
projekt artemio 22.07.07 00:20
Ja myslim, že 2mil. nejsou malé peníze. Už proto, že samozdřejmě neuvažuji o najmutí stavební firmy, které automaticky jde polovina nákladů do kapsy.Každou profesi si mohu najmout zvlášt, za mnohem menší náklady.
RD Artemio 22.07.07 10:03
Já už pozemek mám. Rozměr je 30x70m. Na pozemku stojí 70let stará částečná dřevostavba určená ke zbourání. Na jejím místě bych chtěl postavit dům. Půdorys je 8x11m s možností prodloužení o cca 2m. Nemám velké nároky, ale prostě nechci platit astronomické sumy.
k Artemio Milan 22.07.07 13:01
Přesně tak. Rodinný dům není velkokapacitní silo. Zajímalo by mne, kolik času stráví majitelé jen úklidem takových tělocvičen! Žiju v bytě, který má 140 m2 - úklid zabere dvakrát týdně polovinu dne, když tu má být čisto. A po letech zjišťujeme, že by nám BOHATĚ stačilo sto metrů. Jsme 4 členná rodina. 100 metrů myslím je optimálních co do kombinace nákladů na stavbu, na následnou údržbu a na dostačující komfort bydlení. Pokud nechcete samozřejmě v domě posilovnu, bazén, dvougaráž a vímjácovšechno Byt o třech pokojích nekoupíte v Plzni v anonymním paneláku pod 1,3 mega. Jsem pro dům - ať je to kdekoliv.
projekt estebahn 22.07.07 13:27
... v případě že máte zájem o brněnský atelíér, kontaktujte mě prosím na uvedeném emailu.

ps: typové projekty neděláme, 2miliony je málo i hodně záleží co vše od svého domu očekáváte ... příliš šetřit na projektové projektové dokumentaci se nevyplácí, většinou to bývá na úkor kvality
nabídka spolupráce jiri/g 22.07.07 15:20
dobrý den / váš záměr nás velmi zaujal / takové projekty nás baví / máte ještě zájem?
to Milan pipe 23.07.07 15:28
Obecně vzato těch sto metrů pravda stačí, otázka je, jakou dobu života rodiny (nebo životnosti stavby) je kapacita RD skutečně naplno využita. Jednu dobu může být dům příliš malý, a za pár let naopak zbytečně velký. Úplně malé děti vlastní pokoj nepotřebuji, a po nějakých dvaceti letech tam mohou rodiče zůstat sami -a jenom údržba domu a pozemnku je docela náročná (nejen úklid). Takové věci se navíc těžko plánují. Bytů se takové změny v čase pochopitelně týkají taky (a třeba vliv stěhování se za prací se bude zvyšovat) , ale prodat nebo vyměnit byt je oproti individuálnímu domu o poznání snažší - především s emotivního hlediska. A co si budeme vykládat - sen o vlastním domě je především psychologická záležitost, otázka pocitu. Moje skepse k RD jako typu ale plyne ještě z jedné věci - fungující město a příjemné prostředí se z tohoto tradičního bydlení udělat asi nedá (malá efektivita zástavby) a stavebních pozemků navíc není nekonečně mnoho. I obyvatel takového domu na venkově nebo na samotě je zpravidla zcela zavislý na městě. Urbanismus a doprava jsou pak tragické. K Framtpton: "Když ztratíte krajinu, ztratíte tím vše."
také nabídka spolupráce kandik 23.07.07 16:32
Vaše zadání je výzva, ozvěte se, něco vymyslime. 604216952
PROJEKT RD KATERINA TRAVNICKOVA 05.02.08 18:24
RD S JEŠTĚ NIŽŠÍM ROZPOČTEM 1,5 MIL. JSEM PROJEKTOVALA LONSKÉHO ROKU. JIŽ TAM INVOSTOŘI BYDLÍ. SAMOZŘEJMĚ PROJEKT BYL ČÁSTEČNĚ PŘÁTELSKOU VYPOMOCÍ, ALE BYLA RADOST SPOLUPRACOVAT S INVESTOREM, KTERÝ PŘES NÍZKÝ ROZPOČET SE SNAŽIL O SLUŠNOU ARCHITEKTURU. V PŘÍPADĚ ZAJMŮ O PODOBNÝ PROJEKT DLE INDIVIDUALNÍCH POŽADAVKŮ , KONTAKTUJTE: 724 321 187
hledáme šikovného architekta Mrázek 12.03.08 13:01
hledáme šikovného architekta na stavbu RD do 150m včetně garáže s malou dílnou (obytná plocha cca 106m). Máme jasnou představu, jak by měl být dům prostorově uspořádán. Z typových projektů jsme si nic nevybrali. 200 000-300 000,- Kč za individuální projekt jednoduché stavby se nám zdá hodně, naše představa je max do 150 000 Kč.

p.Mrázek -vga- 12.03.08 14:50
Rodinný dům není jednoduchá stavba, alespoň ne v liteře zákona!!!
hledáme šikovného architekta Mrázek 12.03.08 15:10
spíš jsme měli na mysli, že nechceme žádné kudrdlinky, květáky apod., prostě co nejjednodušší, účelovou stavbu
p.Mrázek braska 22.03.08 19:38
Pokud máte zájem, tak se ozvěte, provedu individuální nabídku na zpracování projektu.
RD architekt 23.03.08 16:47
http://www.atelier-rb.cz/
>Mrázkovi pipe 23.03.08 19:16
Máte-li jasnou představu nejen o zadání, ale i o řešení, tedy prostorovém uspořádání domu, tak toho šikovného architekta snad ani nepotřebujete. Stačí vám projektant... :o)
Architekt totiž pravděpodobně bude vaše představy korigovat a zpochybňovat, u každé možnosti zmiňovat výhody i nevýhody. Nebo by alespoň měl, pokud chce odvést svoji práci dobře a spolu s vámi se dobrat kvalitního výsledku.
Zrovna v případě rodinného domu, kde se řeší orientace místností, každodenní provoz, zónování, otevřenost a uzavřenost v interiéru i exteriéru, návaznost na pozemek, energetická náročnost či vztah k sousedům - to vše s ohledem na omezení finanční, úřední i jiná a v horizontu desítek let - je taková debata docela složitá a vyžaduje svůj čas. Jednotlivá hlediska jsou dost často v přímém rozporu...
U rozpočtově/objemově malého domu se navíc bojuje o každý centimetr, takže je to pro architekta vlastně těžší než vila za 20 mil. O to více se ale vyplácí investovat do dobrého návrhu, projektu i provedení...
pro Mrázka robert 25.03.08 10:54
Co sděluje pipe je velká pravda. Loosova vila ve Střešovicích měla také svého zodpovědného projektanta, který nesl kůži na trh pod vedením geniálního Loose.
pro artemio bára 25.03.08 17:43
Doporučuji www.archteam.cz (je tam i katalog jejich rodinných domů). Skvělí architekti mají za sebou spoustu realizací velmi levných domků a klientům s finančním limitem nabízejí své hotové projekty za hubičku - na rozdíl od katalogů stavebních firem jde o slušnou architekturu. Já bych si u nich vybrala.
agentka milan 25.03.08 18:13
Báro, vy jim děláte agenta Ba ne, dávám vám za pravdu. Firma je to renomovaná a tenhle jejich "katalogový" tah není vůbec hloupý. Kšeftem s kýči to sice nezamává, ale kéž by takových firem vychovávajících klieny bylo víc.
to bara hetzer 26.04.08 17:44
to co nabizite u archteamu jsou taky katalogove domky a uprime receno platit 100 000,- za katalogovy projekt se mi levne nezda. a kde je individualni vyjiti vstric potrebam investora?
mam taky poptavku na rekonstrukci a pristavbu sveho domu, ale platit 20% rozpoctu za projekt tedy nehodlam.
Zimní zahrada Hledáme architekta 16.03.13 11:09
Dobrý den,

Hledáme architekta na stavbu zimní zahrady a verandy. Nechceme jen něco připlácnout k našemu domu, chceme, aby to vypadalo a také zimní zahradu chceme obytnou (ne typickou zimní zahradu - chtěli bychom to propojit s obývákem a vybourat dveře). Ale zároveň nechceme za návrh zaplatit víc než za celkovou stavbu .... víte někdo o někom, kdo by nám s tímhle dokázal pomoci??? Mysleli jsme třeba i na nějakého studenta architektury .... co myslíte?
ad) některé předchozí Josef Smola 16.03.13 13:18
Podobné diskuze vnímám jako velmi osvěžující. Jsem nadšen z podnikavosti těch, kteří si zásadně operaci srdce nechají provádět medikem a v servisu pro svého miláčka usmlouvají cenu na polovinu, nebo si nenechají provést opravu úplnou. Jen tak dále... Možná bych vynechal i školní docházku, když vše potřebné najdeme i na internetu. Gratuluji.
Šetření na nesprávném místě ferdos 16.03.13 14:45
Nejsem architekt ani stavař, pouze průměrně informovaný laik. Ale pokud bych měl podobně specifický požadavek jako Vy, chtěl bych na tuto práci někoho, kdo to již dělal - tzn. má nejen základní znalosti, ale také zkušenosti s tímto typem (pří)staveb. Někoho, kdo vám řekne, zda je vaše představa realizovatelná, zda se bude dát po celý rok bez problémů užívat a jaké jsou vlastně vaše reálné možnosti - od proskleného obýváku po pěstitelský skleník...
Zda vám přístavba v tropických dnech nerozpálí celý dům, zda při -20st. nebudete mrznout, zda se v přístavbě či celém domě nebude držet vlhkost, pokud budete v zimní zahradě něco pěstovat nebo si třeba pořídíte jezírko/bazének. Zda nebude znamenat bezpečnostní riziko atd.
Určitě to nebude malá investice, navíc na dlouho ovlivní vaše bydlení (i hodnotu domu). Projekt není něco navíc, je přirozenou součástí každé investice. Šetřit na práci zkušeného odborníka se vám nemůže vyplatit.
(Samozřejmě jsem se taky setkal s "profesionály", kteří vám nakreslí a slíbí cokoli - ať už proto, aby nepřišli o zakázku, nebo proto, že věci nerozumí...)
a takhle to končí Radim Václavík 18.03.13 11:55
Pro ty, co podcení stavbu RD:
http://bydleni.idnes.cz/problemy-s-drevostavbou-08v-/stavba. aspx?c=A130314_153913_stavba_web

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.