Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Jak nakreslit řez nepravoúhlého domu
Jak nakreslit řez nepravoúhlého domu Martin 17.06.17 08:13
Dobrý den,

Amatérsky se zajímám o kreslení projektu rodinného domu. Ze studijních materiálů a ukázek projektů volně dostupných na internetu jsem pochopil, že součást projektu musí být půdorys, což je vodorovný řez každým podlažím, pohledy ze stran a řez na výšku celým domem. A tady jsem narazil. V dostupných materiálech se vždy řeší pravoúhlý dům a doporučuje se rovinu řezu vést kolmo na roviny konstrukčních prvků.
Co když dům bude mít takový tvar, že rovina řezu nemůže být kolmá na všechny prvky zároveň ? Např. půdorys bude mít tvar šestiúhelníka. Zajímá mě, jak takový případ řeší normy, resp. jak to má být správně nakresleno.
A. V řezu budou vyšrafované všechny prvky, kterými řez prochází. Zdi šikmé k řezu se budou v řezu jevit širší. Nevím, jak je zakótovat.
B. V řezu budou vyšrafované jen zdi a stropy kolmé k rovině řezu, "Šikmé" prvky budou mít jen čárkované obrysy a pro ně pak budou samostané řezy kolmé k nim.
C. V řezu vůbec nebudou vidět prvky, které nejsou kolmé k řezu. Ty pak budou mít samostatné řezy.
Jak vést správně řez břichem MartiN 17.06.17 22:48
Dobrý den,
Amatérsky se zajímám o operaci žlučníku. Ze studijních materiálů a ukázek operací volně dostupných na internetu jsem pochopil, že se žlučník nachází někde v břišní dutině, kam se dostanu vodorovným řezem břišní stěnou. A tady jsem narazil. v dostupných materiálech to vypadalo tak jednoduše, ale po provedení řezu pacient křičí bolestí a ztrácí vědomí a navíc nemohu ten žlučník zaboha nahmatat. Nemůže mi tu někdo zdarma poradit?
Samostatné řezy Vích 18.06.17 09:05
To chce praxi, já bych se nebál.
řez betonář 19.06.17 08:25
Nevidím problém v tom, že zdi šikmé k rovině řezu se buodu v řezu jevit šiřší - řez slouží primárně k doložení vyýškového uspořádání stavby, které není zřejmé z půdorysů, tloušťky stěn se v řezu zpravidla nekótují.
norma Honza 19.06.17 11:24
Platí norma ČSN 013420. Co není napsáno tam, tak intuitivně, aby to bylo pro chlapy na stavbě co nejčitelnější..

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.