Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Severní svah a rodinný dům
Severní svah a rodinný dům Kateff 05.01.17 10:04
Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli by mi některý zkušený architekt/projektant byl schopen říct, jaké šance jsou postavit rodinný dům na strmějším severním svahu. Podle výpočtu jde o svah 22 %, ale těžko říci, pozemek je dost zarostlý, s úpravami chceme začít, až opadne mráz... Za pozemkem je příjezdová cesta, nad ní louka a za ní les... Výhled je do obce (celkem pěkný). Je mi jasné, že základy asi budou něco stát... Zároveň bychom rádi bungalov, resp. bezbariérový dům (ale je nám jasné, že v tom svahu to není úplně super), dřevostavbu, nízkoenergetický nebo pasivní standart (nevím, jaké všechny informace jsou potřeba) a mým snem je sedlová střecha, které jsem sice ochotná se vzdát, ale kdyby to šlo jinak... Vůbec nevím, z čeho bych měla vycházet... Děkuju za jakoukoliv radu, případně za doporučení projektanta/architekta se zkušenostmi s dřevostavbou... Styl domu zhruba takto https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFi0bE 3y2bm3gEyLzfi1CxEhdeXaO32G1oGiv3INUDXGJlnOeYr1J7lF4... Děkuju za rady i za vrácení na zem Jinak rozpočet - rádi bychom se vešli do 3,5 milionu s vědomím, že tam můžeme bydlet, ne že bude všechno zařízeno... Díky moc!
Severní svah a rodinný dům Tomáš Kodet 05.01.17 21:56
Stavět dům ve svahu není takový problém jak se může zdát, jen je potřeba u návrhu trochu více přemýšlet. Záleží, jak velký dům potřebujete za 3,5 milionu postavit. Budu předpokládat, že standartní velikost (cca. 4+kk). Budete tedy muset hlídat náklady a šetřit na věcech které nejsou nezbytné. Můžete třeba ušetřit na základech tím, že dům bude mít protáhlý tvar, který bude rovnoběžný s vrstevnicemi a nebude tedy nutné budovat příliš vysoké základy. Pokud budete mít takový protáhlý dům s delšími fasádami na jih a na sever, můžete mít v místnostech okna s výhledem dolů ze svahu a zároveň i okna na jižní stranu, která vám zajistí sluneční světlo. Navíc sedlová střecha protáhlého domu je menší a tedy levnější, než sedlová střecha např. domu na čtvercovém půdorysu. Existují jistě další způsoby řešení domu na severním svahu, záleží vždy na konkrétním pozemku a Vašich požadavcích. Popisuji tento způsob, protože jsme takto nedávno řešily, výstavbu rodinných domů v podobném severním svahu jako je ten Váš. Pro inspiraci fotografie ze stavby viz.: http://1url.cz/I7EM
Severní svah a rodinný dům Kateff 06.01.17 08:51
Děkuji za informace i za zaslané emaily. Jinak jsem zapomněla dodat, že pozemek má 1255m2, takže dle mého názoru celkem velký (brali bychom i menší, ale ten už nebyl v tak hezké části obce). Pozemek je kousek od Benešova u Prahy.
Severní svah a rodinný dům Jan Dobeš 06.01.17 12:57
Jak Píše Tomáš kodet, nemusí být stavba ve svahu opravdu problém. Vaše výhoda je v tom, že chcete dřevostavbu, která je lehká, takže vám k založení postačí lehký bodový základ - například na pilotách - pokud to zemina pod vaším pozemkem umožní. Peníze, které ušetříte na základech pak můžete investovat do těch částí domu, které budou vidět a které budete používat. Pro fotky takového lehkého základu ve svahu mi můžete napsat na mail jandobes@gmail.com.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.