Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Dřevo-hliníkové okno celková tl. rámu 50mm
Dřevo-hliníkové okno celková tl. rámu 50mm Martina Goluchová 09.08.15 15:08
Dobrý den,
pracuji teď v Anglii a celkem často tady v projektech navrhujeme dřevohliníková okna značky ideal combi (produkt futura+) nebo velfac (viz odkazy níže). Ty okna vypadají moc hezky taky proto, že jejich rám má celkovou tloušťku pouhých 50mm, jsou otvíravá ven (jako ostatně všechny okna tady). Navrhuji teď dům pro moji sestru a marně hledám podobný produkt na českém trhu. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Nemůžete mi poradit nějaký tip?

A vlastně jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, až teď tady, nevíte někdo, proč jsou u nás všechna okna otvíravá dovnitř?

http://idealcombi.com/wp-content/uploads/2014/10/UK_Futura+. pdf
http://velfac.co.uk/domestic/

Děkuji za každou radu,
Martina
ad okna ferdos 11.08.15 15:35
Nejsem z oboru, ale okna otevíraná ven v českých zemích jistě najdete na většině historických budov (hrady, zámky, staré měšťanské i vesnické domy...). Většinou jde ale o špaletová okna a mluvím jen o vnějších okenních křídlech. Patrně další vývoj ukázal, že výhodnější jsou okna otevíraná všemi křídly dovnitř - křídla jsou mj. lépe chráněná před povětrnostními vlivy zejm. v otevřeném stavu (déšť, slunce - dřevo méně "pracuje"), jsou lépe chráněná před poškozením (vítr apod.), při rozbití skla nedojde k poranění kolemjdoucích (ve městech), lépe se umývají (ven otvírané okno z vnější strany umyjete jen s jistou dávkou odvahy)... Navíc ven otvíraná ona bývala zpravidla v rovině fasády, někdy možná nahradila dřívější okenice, u novějších staveb jsou okna více zanořená...
Je taky možné, že k tomu přispěl nějaký osvícený c.k. nebo prvorepublikový předpis.
Kdesi jsem se naopak dočetl, že v zemích se silnými větry mají naopak ven otvíraná okna tu výhodu, že je síla větru dovírá, a tak lépe těsní...

Osobně bych nechtěl, aby mi otevřené okenní křídlo zbytečně vlhlo (déšť, rosa...), nebo jím třeba nekontrolovaně lomcoval vítr, a držel bych se v našich podmínkách osvědčených řešení.
Drevohlinik Aleq 11.08.15 18:55
Dlouho jsme o nich uvazovali, nakonec zvitezil cisty hlinik. Libily se mi ale, mel jsem doma vzorky - zvenku to vypada jako velmi pekny moderni hlinik, zevnitr drevo. V praxi je to ale obcas i drazsi nez celohlinik.
A.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.