Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Smlouva o dílo
Smlouva o dílo Andree 26.11.11 21:30
Zdravím všechny, v návrhu smlouvy o dílo veřejné zakázky jsem narazil na tento bod:

Vlastnictví
1. Zhotovitel prohlašuje, že zhotovené dílo nebude předmětem autorského práva a po jeho zaplacení objednatelem se stane výlučným vlastnictvím objednatele k využití bez jakéhokoliv omezení.

Je tato formulace v pořádku?

Jedná se o vypracování jednotlivých stupňů dokumentace - studie, DUR, DSP, DRS, ZD. Autorství je skutečnost, která prostupuje všemi fázemi činnosti architekta. Projektová dokumentace je autorské dílo a jako taková podléhá autorskému právu. Autorského práva se nelze vzdát.
re vga 27.11.11 11:32
chce se to domluvit s právníkem protistrany, asi tím nemyslí dílo jako takové, ale předmětnou dokumentaci k dílu.. pokud se jedná o autorské právo, tak toho se vzdát by byla bl..st
... Martin Franěk 27.11.11 11:53
Zkusím úvahu, tím netvrdím, že je správně. Pokud se budou jednotlivé stupně soutěžit, tak je jasné, že ten, kdo by vyhrál stupeň po Vás, by s Vámi musel daná autorská práva vypořádat - což ho samozřejmě v případě Vaší účasti v soutěži finančně znevýhodňuje, protože sám sobě si autorská práva vyplácet nebudete. Stejně tak by mohlo z Vaší strany dojít k dohodě s některými účastníky a tím k jejich zvýhodnění před ostatními.
to Andree Josef 27.11.11 23:25
Autorských práv se nelze zříct, jak sám píšte. Smlouvu o dílo s výše uvedeným článkem bych v žádném případě nepodepsal, přestože je daný článek pravděpodobně právně nulidní. Pokud jste autorem návrhu (píšete, že ano, když je součástí smlouvy studie) a jiný subjekt by pokračoval v dalších fázích, musíte si to ušetřit licenční smlouvou, kterou vymezuzíte za jakým způsobem a k jakému účelu smí být Vaše dílo použito.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.