Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Pohledový beton
Pohledový beton Zuzana 01.04.10 09:45
Zdravím, byl by mi někdo, prosím, schopen poradit, co je nejlepší na ochranu pohledového betonu na stropě v obytných místnostech? Zkoušeli jsme to přetírat RALkou v odstínu betonu, ale hodně to skryje přirozenou strukturu betonu a pak nějakým nátěrem, ale to je jako by ten beton byl pořád mokrý a tmavý. Je něco, co by vytvořilo ochranný film, ale při tom to udělalo jemný tón či ponechalo vzhled suchého betonu? Dík y za VAše zkušenosti....
používání zdravého rozumu Eva 01.04.10 10:59
Panebože na stropě v obytných místnostech přetírat beon barvou! Nejlepší ochranou pohledového betonu na stropě je ho omítnout klasickou štukovou omítkou.
kde jste nechaly zdravý rozum? Pietro 01.04.10 14:12
Já nevím, ale není podstatou pohledového betonu jeho "pohledovost"?
(((((((((((: jan 02.04.10 12:51
(((((((((((((((((((:
Omítka, štuk, malba. gallina scripsit 02.04.10 13:28
Doporučuji tuto "ochranu".
Pohledový beton Albrecht 02.04.10 21:04
Na ochranu je vhodná penetrace akrylátovou disperzí Sokrat (ne Sokrates). Přesný název je tuším Sokrat 2802A. Ovšem nevím jak to bude fungovat, pokud je již beton přetřený nátěrem. Nicméně Sokrat pro podobný účel funguje velice dobře.
"pohledovost"? takyarchitekt 03.04.10 01:08
Pohledovy beton, obzvlaste v prostredi lidskeho pribytku, bohuzel zpravidla neni "pohlednym". Ze by se toto dalo vyresit toliko "ochranným filmem" pochybuji.
zdravý rozum? takyarchitekt 03.04.10 01:48
Zcela zrejme Petriku zamenujete "pohledovost" (viditelnost) s "pohlednosti" (libivosti) nebot ne vse pohledove (obzvlaste jde li o beton) neni hned i pohledne.
beton Sia 07.04.10 08:16
myslim, ze je to vec nazoru. nekomu se to libi, tak proc ne. myslim, ze neni potreba trvat na klasicke omitce. ja betonu fandim.
penetrace betonu berta 08.04.10 06:59
Existují penetrace či impregnace betonu. Používáme nejčastěji od firmy KEIM buď SILEX H nebo Lotexan. Ještě se dá použít od LITOIFINu - Fleckstop ( dá se sehnat u ARDEXu) Všechny penetrace jsou transparentní a téměř neztmaví původní materiál. Doporučuji si vygooglovat technické listy.
Taky jsem fanda pohledových betonů, ale ne každý to rozdýchá. Zkuste si vzorky někde bokem.
Přisazená bodová světla ve stropu z pohledového betonu Nina 20.11.16 22:34
Zdravim! Nemate někdo zkušenost jak je proveditelne dat do stropu z pohledového betonu prisazena bodova svetla??? Stavebni firma tvrdi, ze to nejde, ale vim na 100% ,ze to jde, jen nevim jak se postupuje....napr. nejaka zabetonovana trubka, kterou se kabel tahne a pak jen spousti dolu?
Diky moc!
přisazené světla - ano, jde to architekt 21.11.16 15:34
Pokud Vám nevadí přiznané elektrorozvody po stropě, pak není žádný problém. Světla i rozvody přisadíte na spodní líc stropu. Když se to udělá pečlivě a s rozmyslem, má to hezký industriální charakter. Někomu se to líbí, někomu to vadí. Věc osobního názoru.
Pokud Vám přiznané kabely vadí je nejjednoduší rozvést je nad stropní deskou (pod podlahou, střešní izolací) a v místě světel protáhnout na spodní líc.
Případně si můžete, pkud teprve budete betonovat, připravit na přesně rozměřená místa průchodky (rozvody tzv. zatrubkujete) a kablíky pak rozvede opět nad deskou a průchodkama je protáhnete dolů. Nic nevrtáte. Pracnější na přípravu, musíte to mít dopředu rozmyšleno.

Pokud se bavíme o již hotovém betonovém stropu pod fungující střechou nebo v bytovém domě pod podlahou souseda, takže k hornímu líci nemáte přístup, nezbývá nic jiného než přiznané rozvody. Rozebírat střechu nebo bourat sousedovi podlahu asi nebude to pravé ořechové.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.