Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Malá pomoc s diplomkou:)
Malá pomoc s diplomkou:) Petr 24.06.09 09:32
Dobrý den,

jsem student právnické fakulty a dokončuji diplomovou práci na téma ochrana území při investiční výstavbě.

Zajíma mě, zda se architekti s touto problematikou setkávají v praxi a nakolik právní úpravu znají.

Územní ochrana je: územní systém ekologické stability (ÚSES), významný krajinný prvek, ochrana krajinného rázu, přírodní park.

Stačí odpovědi například takto:
1. nevím co to je
2. vím, co to je, ale právní úpravu neznám
3. vím co to je, právní úpravu znám, ale při navrhování to není věc kterou bych dodržoval dobrovolně s vědomím, že dělám správnou věc
4. právní úpravu znám, vždy se snažím územní ochranu respektovat

A další možnosti, opravdu stačí pouze v krátkosti, budu rád za jakoukoliv odpověď.

Vím, že v praxi se architekti často setkávají se zákony a mám zato, že stavební zákon a některé části občanského znají perfektně, ale zákon o ochraně přírody a krajiny do této kategorie podle mého předběžného názoru nezapadá.

Děkuji,
Petr Konopáč
a vy znate? petra 24.06.09 14:29
5. ochrana území není pouze: "územní systém ekologické stability (ÚSES), významný krajinný prvek, ochrana krajinného rázu, přírodní park."...Vámi navržené otázky jsou vtipné.

Víc obecně...architekti se s tím v praxi setkávají.
Legislativně podchycená je oblast prišerně, což způsobuje v praxi velkou zábavu nebo komplikace, podle toho na koho narazíte...

znalosti bella 08.07.09 15:28
Naprosto souhlasím s Petrou. Projektanti se s ochranou území setkávají často a lze říci, že v převážné většině problému rozumí horší je to ale s úředníky.
úředníci architekt 08.07.09 18:32
Navržené otázky jsou opravdu vtipné, ale hlavně nevystihují vůbec to podstatné - totiž že zákon je překrucován dle výkladu toho kterého úředníka (ochranáře), většinou s vizí tučného úplatku.. Spolu s památkáři nejzkorumpovanější úředníci, kterým rozhodně nejde o ochranu krajiny, ale spíš o obsah vlastní kapsy... Pak je úplně jedno jak zákon zní a jestli ho architekti opravdu znají.. Dokud bude zákon psaný tak že záleží na libovůli kdejakého úředníka, zda projekt odpovídá "krajinnému rázu", budou vznikat odporné megalomanské stavby působící jako pěst na oko, podpořené úplatky a naopak zajímavé projekty, citlivé ke krajině, ale nepodplacené, nemají v čechách šanci.. Nechcete radši napsat diplomku o korupci ve stavebnictví?

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.