Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Projekční praxe

Cena návrhu interiéru
Cena návrhu interiéru Olda 07.05.09 13:52
Dobrý den,

rád bych na zařízení bytu spolupracoval s architektem, tak aby pomohl navrhnout optimalni dispozicni reseni bytu + zarizeni nabytkem. Zajimalo by me, z ceho se stanovuje odmena, se kterou pripadne muzu pocitat.

Jedna se mi o pomoc pri rozlozeni nabytku (napr. zda kuchyne do L, U atd., kde umistit knihovnu, postele atd.) konkretni realizace by byla zadana pak kuchynskemu studiu nebo byl nabytek jinak zakoupen, nikoli tedy zadani na vyrobni vykresy atypovych kusu truhlari... Dale barevne reseni, prip. tapety apod.

Docetl jsem se, ze se odmena stanovuje % z ceny realizace, nicmene bych rad vedel, zda se do ceny teto realizace napr. zahrnuji i ceny vymeny oken a dveri, spotrebicu, sanity, renovace podlah, atd., ktere cenu znacne navysuji a pritom v podstate neobsahuji zadny tvurci zasah architekta.

Predem diky za odpovedi, O.
...tvůrčí zásah čmelda 08.05.09 11:13
Procento je z celkové ceny realizace, tedy té částky, do které jsou zahrnuty i Vámi uvedené výměny oken, spotřebičů, sanity...atd. Tvrzení, že v "v podstatě neobsahují žádný tvůrčí zásah architekta" považuji za omyl. Pokud si toto vše rozhodnete Vy sám, pak tam ten tvůrčí zásah skutečně nebude...v opačném případě to bude právě architekt, po konzultaci s Vámi, kdo bude zárukou toho, že to vše půjde dohromady a nebude to vypadat jak vzorkovna interiérového vybavení.
Výše honoráře je ovšem individuální a percentuální výše je pouze orientační, vše záleží na osobním jednání a individuální domluvě. Levně nemusí znamenat kvalitně .

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.