Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Dveře
Dveře Lenka 13.03.05 09:06
Právě dostavujeme rodinný dům v moderním provedení a nemůžeme najít toho správného výrobce na moderní vnitřní dveře. Architekt nám radí plechové dveře, ale mě se to zdá už moc. Mám ráda sklo a tak bych volila spíš tuto variantu. Prosím o radu a typ na výrobce. Děkuji Lenka
Re: Dveře Jan Kratochvíl 13.03.05 12:39
Myslím, že by Vám měl poradit architekt, který navrhuje Váš nový dům. je to jeho práce...
Re: Dveře Lenka 18.03.05 08:35
Omlouvám se, ale zapoměla jsem napsat, že nám tento architekt pouze pomáhá. Jinak si na domek najímáme různé firmy a +- si interiér dolaďujeme sami. Proto prosím o radu, ohledně vnitřních dveří. Děkuji Lenka
Re: Dveře Kowi 27.04.05 10:54
Pane Kratochvíl mám pocit, že trochu zapomínáte kdo v tom domě bude bydlet. Jistě architekt je tady proto aby zveřejnil své nápady. Ale nesmí se nechat unést svou představou až do té míry, že jeho dílo bude nepoužitelné. Z vašich slov jsem měl pocit, že se stylizujete do role všemohoucího boha, který rozhoduje o všem. Architekt by sice měl docílit tvarové dokonalosti svého díla, ale měl by brát ohled aji na fukkčnost a také brát ohled na budoucího uživatele. říká se tomu kompromis. Ve vašem příspěvku mi toto chybělo. Pokud jsem si to jen špatně valožil tak se omlouvám, ale bojím se, že jsem si to vyložil zprávně.
Re: Dveře Jan Kratochvíl 27.04.05 16:04
Mílý Kowi, vyložil jste si to špatně. Mám pocit, že jste mne prvoplánově zařadil do skupiny nekompromisních tvůrců, kteří pokud není po jejich, tak nestaví (mimochodem mezi ně patřil i Mies van der Rohe). Když jsem Lence radil, aby celou věc vyřešila se svým architektem, nemyslel jsem tím, že se mu vrhne bezhlavě do spárů, ale že společně najdou právě onen "kompromis". Já bohužel neznám charakter Lenčina domu, atmosféru, kterou chce ve svém obydlí navodit a další důležité věci, takže jsem ji odkázal na člověka, který má o celé věci větší jasno.
Re: Dveře Kowi 27.04.05 17:27
Pane Kratochvíl moc se vám omlouvám. Asi jsem svůj komentář přehnal. Neměl jsem vás odsoudit za něco co jste nezpáchal. Pouze mi přišlo, že paní Lenka nesouhlasí s návrhem architekta a vy jí přesto radíte ať si nechá poradit jím. Jsem také rád, že nejste onen nekompromisní tvůrce a že dáte na přání investora. Ještě jednou se vám omlouvám za svůj první dojem a doufám, že jsem vám svou zbrklou kritikou nezkazil den.
Re: Dveře Jan Kratochvíl 27.04.05 17:50
V pohodě. Vím jak jste to myslel :o) Já osobně si myslím, že obydlí musí odrážet svět obyvatel a že právě oni by si měli svůj byt nebo dům zařizovat. Architekt je spíše průvodce a doporučovatel než předepisovač. Jak řekl kdysi dávno Adolf Loos při návštěvě jednoho bytu: "To je ale divný obraz". Majitelka: "To je můj vlastní obraz." Loos: "Tak potom je všechno v nejlepším pořádku." Když je dům nebo byt odrazem myšlení jeho obyvatel, je pak mnohem snazší poznat, s kým máte tu čest a co můžete od těchto lidí čekat, jaké jsou jejich životní názory, priority...
pan boss kakin 29.09.05 22:50
milý Kowi, ať jste si odpověď pana architekta Kratochvíla vyložil správně, či špatně, myslím, že se nemáte za co omlouvat! Také jste uhodil hřebíček na hlavičku a jak vidno potrefená husa nejvíc kejhá a že smích na vlastní adresu snesou jen ti chytřejší, je patrné jak citlivé ego pan Ing.arch.Kratochvíl má. Architekti se povětšinou sami pasují do role všehomoucích-vševědoucích, i když jde mnohdy o brouctví-pytlíkovství. Opomíjí se opravdu často, kdo v domě bydlí....Dle mého názoru, by měl být architekt pokorný, vstřícný, hloubavý, nápaditý filozof-psycholog, protože pokud má tvořit ostatním životní prostředí. Pan architekt J.K. má pravdu, že nemůže Lence fundovaně poradit, jelikož nezná okolnosti. Pozoruji vystupování pana architekta na diskuzních fórech archiwebu již chvíli a lze zde snadno vypozorovat jeho charakter -jako člověka. Paní Lence bych poradil, nechť architektu, který jim pomáhal, sdělí své představy a své pochybnosti o plechových dveřích patřičně důsledně a určitě se společnou diskuzí dopátrají kýženého kompromisního řešení.
Boss is Goose Jan Kratochvíl 29.09.05 23:06
Kejh, kejh, kejh, kejh, kejh. Jako psycholog cítím, že kakin má úplně jiný problém než plechové dveře paní Lenky. Byl bych nerad, pokud bychom všechny architekty házeli do jednoho pytle a odsuzovali je apriori do role "všehomoucích-vševědoucích". Skutečnost, že někdo sdělí svůj názor, ještě neznamená, že je vševědoucí. Nemám rád, když na mě někdo lepí nálepky, s kterými nesouhlasím. Kakine, očekávám, že mi v následujícím příspěvku nastíníte můj "charakter -jako člověka". Protože jinak jste pro mne jen blábolista.
Všemohoucí - Vševědoucí Kowi 03.10.05 10:35
No tak se mi zdá, že jsme se z tématu kolem dveří dostali k debatě na téma "Nemám rád architekty" V tomto ohledu plně souhlasím s panem Kratochvílem a myslím si, že opravdu nemůžeme házet všechny do jednoho pytle. Musím se přiznat, že i já bych byl velmi rád kdyby vždy prošly všechny mé nápady, ale každý jsme jiný a každý máme své představy. A pokud se něco nelíbí budoucímu uživateli - mohu se ho max. poučit o své představě a pokud i tak nic - no tak nic, zkusím to někde jinde. Ale v žádném případě ho do toho nebudu neadekvátním způsobem nutit. Věřím že takoví " nutiči" mezi námi jsou. Ale potom už to není o tom, že je někdo architekt, ale o tom, že je někdo prostě takový. A to může být třeba i prodavačka v obchodě, která vám vnutí jablko i když jste si šli koupit hrušku. No to je asi vše co jsem chtěl - ale mám takový pocit že tato debata se ještě rozjede. Zatím tedy naschle.
Nemohoucí-Nevědoucí kakin 03.10.05 23:41
Nuže, vidím, že jsem rozvířil vody, podám tedy vysvětlení, Vám pane Kratochvíl, i Tobě, milý Kowi. Tím, co jsem napsal se zdá, že mám nějakou vlastní výraznou averzi vůči panu Kratochvílovi. Není tomu tak. Vás, pane Kratochvíl vlastně ani neznám, pouze mediálně, omlouvám se, že jste si to vztáhnul osobně. Omlouvám se Vám a děkuji za Vaši asertivitu. Vycházel jsem z chvilkového rozčarování nad lidmi kolem sebe a tmavé mračno přešlo z údolí k horám a byl jste zde Vy, hromosvod-boss, kovový předmět, který čněl a přišel mi záporně nabit....inu, zde jsem se vybouřil. Pokusím se sem nyní vnést světlo a Slunce. Myslím tím, že v různých profesních oborech se lidé vyznačují určitými znaky, charakterovými rysy- obecně, a zde souhlasím, že nelze všechny házet do jednoho pytle. Například lékaři bývají často cynici, policisté mívají sklon k agresivitě, piloti dopravních letadel se po 10-ti letech své kariéry psychicky zhroutí, politici - bez komentáře a architekti- bývají pozérští a egoističtí. Samozřejmě, základním determinantem zůstává osobnost člověka, jako jedince.
K anonimitě: nevidím důvod, zde, kde mám možnost (do jisté míry) anonymně přispívat, i 15 let po revoluci (změnila se doba, ne však lidé) nepsat pod přezdívkou, byť smrdící. Jestli bych zde napsal, že jsem Kofi Anan, nebo náš prezident, tak se mi zdá více fér skrývat svoji tvář a zjizvenou duši. A rozjíždět se nic nebude. Včera mi před domem rozjezdili kočku. A zasmrděl tér.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.