Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Kde získat katastrální mapu mého pozemku v elektron. podobě
Kde získat katastrální mapu mého pozemku v elektron. podobě Kocik 07.06.07 23:22
Dobrý den, potřebuji vědět, jestli je možné z katastru nemovitostí získat katastrální mapu mého pozemku v elektronické podobě, tzn. vektorová grafika. Popřípadě je možné ji ziskat někde jinde? Děkuji za odpověď.
to kocik Martin Franěk 08.06.07 12:55
Osobně si myslím, že Vám katastrální úřad el. podklad nedá. Možná a říkám opravdu možná by jste mohl být úspěšnejší na příslušném stavebním úřadě. Avšak většinou podklady ke komerčnímu využití nedávají a nejsou přístupné širší veřejnosti. Další věcí je, že většina podkladů je tzv. zdigitalizovaná, tzn. někdo je překreslil z papírové formy. Ve výsledku to znamená, že hranice klidně "lítá" o metry. Nevím, na co přesně podklad potřebujete, ale doporučuji povolat geodety a pozemek nechat zaměřit.
Jestli jste z Prahy,... šakal 08.06.07 14:40
...tak Vám katastrální mapu v digitální podbě prodají v ÚRM - Vyšehradská 57. Jak to mají zařízeno jinde, nevím.

...A katastrální mapa není žádné "vojenské tajemství". Musí být dostupná každému na požádání.
Elektronická katastrální mapa pro návrh domu Kocik 11.06.07 23:14
Potřebuji elektronickou mapu, abych si mohl udělat návrh domu. Pozemek se od příjezdové komunikace zužuje. Proto si chci udělat představu, jaká velikost domu se tam vůbec vleze. Vytisknutou katastrální mapu mám. Ale ta je mi na dvě věci. To je houby přesnost. Jsem strojař a pracuji v setinách až tisícinách mm. Takže je to deformace z povolání. Chci mít prostě vše OK.
...Klídek, pane... šakal 12.06.07 00:26
...Při vytyčování geometrického plánu se sice taky provádí měření na milimetry, ale v reálu nedosáhnete při zemních pracech spojených se stavbou oplocení a nebo opěrné zdi větší přesnosti než + - 5 cm. Ony se totiž výkopy nedělají skalpelem ale krumpáčem (7;- ))
Ostatně, před existencí éry digitálních map, což u nás obnáší časy cca 10 let zpátky, musela každému pro jeho projektování stačit technická mapa v měřítku 1 : 500. Případné nejasnosti se doměřily ad hoc na místě.
Jinak, předpis na to, jak usadit dům na parcelu, najdete v takzvaných OTP (obecně technické podmínky ve výstavbě). V Praze je to vyhláška č. 26/1999 Sb. Najdete ji tady:

http://www.urhmp.cz/portal/page/portal/URHMP_Public/DOKUMENT Y/Vyhlaska_26_1999.doc

Teoreticky by v jiných obcích mohla obsahovat jiná pravidla, ale je to velmi nepravděpodobné. Tyhle zásady jsou tak obecné, že se jich můžete klidně držet.
Avšak pozor Jan Kratochvíl 12.06.07 00:56
Připomínám známou legendu o HSBC v Hong Kongu od Normana Fostera, kde se prý montovalo s milimetrovou přesností. A některé věci Cecila Balmonda jsou určitě taky na milimetry.
No jistě,... šakal 12.06.07 07:33
..ale to je přesnost u ocelových konstrukcí - nadto dosažená v rámci stavby samotné - nikoliv ve vztahu ke hranici parcely vymezené nějakým částečně zborceným plaňkovým plotem (7;- ))
mapa Libor Kaše 21.06.07 10:15
Dobrý den. Jak jistě víte, nastávají problémy se studnami a jejich přihlášením. Proto bych potřeboval mapu svého pozemku, abych do ní mohl studnu zakreslit, ale nechce se mi chodit na katastrální úřad. Nešlo by získat tuto mapu nějak z internetu???Děkuji za odpověď...
...Nešlo!... šakal 21.06.07 14:32
...Bohužel (7:- /)

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.