Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Portfolio
Portfolio lca 13.12.16 20:14
Zdravím, vytvářím portfolio, které má sloužit na přijímačky na vš, ale ráda bych ho vytvořila tak, abych ho mohla využít i do budoucna. Zvolila jsem tedy kroužkovou vazbu s tím, že se listy uvnitř budou moci dát libovolně měnit. Ale nevím si rady s formátem, ráda bych nějaký atypický formát, jen si nejsem jistá, jestli je to vhodné a praktické.. Tak vás prosím o názor a případně i konkrétní rozměry jaké je tedy ok zvolit. (klidně i další poznatky, které je dobré zachovávat, dělám ho poprvé). Děkuji Vám moc za odpovědi. L.
jak na to architekt 13.12.16 20:42
Na toto je těžké odpovídat. Je to Vaše prezentace a celkové nejen grafické vyznění bude vizitkou Vás samotné. I tak pár typů: Nejskladnější je formát A4 nebo menší. Použijete-li oboustranný tisk, získáte při rozloženi A4 plochu cca 42x30 nebo 60x21 cm. Standardní formáty A3 nebo A4 vytisknete všude a nemusíte nic ořezávat. A3 je v arch. kancelářích osvědčená klasika. Větší obrázek je působivější, ale musí mít dostatečně "hutný" obsah. Jinak působí prázdně. Méně je více, dávejte tam jen to, na co jste opravdu pyšná. Prezentujete vizuální věc, méně textu je lepší. Zcela bez textu to bude obyčejnější. Text by měl být dobře čitelný, ale měl by zůstat "v pozadí". Připravte si jednu větší verzi A3 nebo A4, ta bude Vaše a tu samou menší kapesní, A5 třeba, kterou můžete nechat po schůzkách jako dárek. Čas od času portfolio celé přetiskněte. Staré ošmatlané nebude působit dobře.
no on 13.12.16 23:51
Buďte kreativní a nedělejte z portfolia nějaké Zlaté tele. Do roka stejně zjistíte, tedy pokud bude Vaše vnímání světa dále růst a zrát, že obsah i forma jsou ukrutně mimo Kolik já už vyházel podobných sebe propagujících blbůstek, a že jsem jich měl.
... jv 16.12.16 19:13
Portfolio na VŠ rozšiřovat nikdy nebudete. Jak tu bylo řečeno, už po roce bude vše úplně jinak. Portfolia jsou krásná v tom, že zachycují aktuální výtvarnou a intelektuální pozici v jaké se momentálně nacházíte, jako k takovým k ním radím přistupovat. Raději než nehezkou kroužkovou vazbu bych volil třeba lepenou, nebo sešívanou, nebo japonskou a na rozšiřovatelnost bych se úplně vykašlal. Jakýkoliv formát může působit dobře má-li pevné místo v celkovém výtvarném pojetí. Přesto bych byl opatrný s přehnaně generickými - tj. A3 a obzláště A4, stejně tak ale i s přehnaně afektovanými (čtverec, silně horizontální nebo vertikální formáty, nedej bože tvary jiné než obdelníkové). Třeba B formáty jsou docela zajímavá alternativa. Pozor na layout, grafickou úpravu, typografii, sazbu, tisk, papír – vše to bude důležitou součástí výsledného dojmu. Zaměřte se na to co považujete za svou silnou stránku a udělejte z toho hlavní komunikované téma, čemu tolik nerozumíte upozaďte. Portfolio bude pravděpodobně tématem při pohovoru – komunikujte jím tedy to, o čem opravdu mluvit chcete. Nikdy, nikdy nepoužívat byť ani části jiných než vlastních prací bez korektní citace – byl jsem u toho, když nadanou studentku po roce studia vyrazili z univerzity v okamžiku kdy se ukázalo, že měla v portfoliu jako doplňěk projektu diagramy jiné než vlastní provenience.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.