Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

skica domu
skica domu tom 23.02.13 15:43
udela architekt na pozadani pouze skicu domu nebo jen cely projekt? a kolik by takova skica stala?
... ja to nebyl 02.03.13 08:40
udela chirurg na pozadani pouze rez nebo jen celou operaci? a kolik by takovy rez stal?
... jack 02.03.13 11:35
Udela, co by neudelal. V hospode za tri piva, kdyz na to prijde. Ale bude to porad jenom skica, nic vic ... muze to byt zarodek skveleho domu, ale pokud ho nebudete stavet s lidma, kteri maji talent od panaboha, tak to dopadne blbe.
V hospode za tri piva taky architekt 03.03.13 07:07
Podobne, prstem namocenym v pive, na stul IV. cenove skupiny (to je bez ubrusu) nakreslil stavitel Stolina "skec" pro dum meho dedy. Nevim, zdali pivo rychle vyschlo, ci zda omylem hospodsky utrel stul. Ale dosud stojici vysledek teto projektove pripravy napovida, ze deda nemel tenkrate dostatek casu, si tu "skec" patricne prostudovat.
??? sla 04.03.13 11:43
no ne, je to zajimavy a priznacný dotaz, který celkem koresponduje s momentalní atmosferou. Tady kolegove si delaj srandicky, ale kolik takových pivních architektu a designeru existuije? Mne prijde ze celkem dost, jinak bych od klientu nemoh slyset - " pane architekte, mam tady v mailu vase kolegy, co to udelaj za ctvrtinu... " ze spolehlivých zdroju vím, jake firmy a jací architekti odpovídaj na poptavky a za jake peníze jsou schopní delat. Ceníky cka hadr. Takze pak se ani není co divit, kdyz nekdo posunuje latku vís a pidí se pouze po skici. pristí dotaz bude znít - za kolik architekt vymyslí celní fasádu, stací jenom celní, protoze ty bocní moc nevidet a tudíz nema cenu platit
kdyby jen klienti dobrovolný otrok 05.03.13 10:48
o nizkých cenách se přece bavíme i v kancelářích architektů.
osobně jsem si taky vyslechl komentář o tom,
že to zástup studentů za mnou zvládne za polovinu.
neni se pak divit.
to je všeobecně pokleslá mentalita naší společnosti,
Kdyby jen studenti Winter 05.03.13 13:57
Pořád je totiž ta polovina víc, než si studenti vydělají pořádnou, neošulenou prací u architektů.

Ták, kdo ještě nemá máslo na hlavě? .)
Ceník vga 05.03.13 15:28
Chtělo by to povinně zavést "ceník" jako mají právníci - a pak, bude-li opravdu zřízen Stavební úřad jako nezávislý úřad předkládat současně i s dokumentací kopii uhrazené faktury. Korupci to sice nevymítí, mčč (malý český člověk) si stejně najde způsob jak úřad a předloženou fakturu obejít, ale mohlo by se dosáhnout většího konkurenčního boje. Cena by byla +- stejná a záleželo by jen na kvalitě projektů - a to si investoři mezi sebou řeknou, kdo jim udělal dobrou dokumentaci nejen návrh stavby a kdo to odflákl!
odpověď - aspoň trochu seriózně Tomáš Adámek 05.03.13 15:58
Architekt na požádání udělá i pouze skicu domu, která by mohla stát třeba 20 000 Kč (skica menšího domu). Podstatné ovšem je, že i pro skicu je třeba ten dům vymyslet a pak se tomu výsledku říká studie. Jaká je prezentační forma (skica, CAD výkresy, ...) už potom není až tak podstatné. Ideální je, když architekt potom vypracuje celý projekt. Když se tak nestane, tak se to negativně projeví na výsledné stavbě.
Studie x projektová dokumentace Corsini 06.03.13 08:05
Na základě mých zkušeností doporučuji si od architekta nechat zpracovat studii a následně pokud (obvykle zejména finančně) možno, tak i konzultovat další postup práce na přípravě a samotném provádění stavby včetně návrhu interiérů.
Ovšem zpracování projektové dokumentace je nanejvýš vhodné svěřit projektantovi (autorizovanému inženýrovi, nikoliv technikovi). Problémem architektů totiž je, že jejich nikoliv zanedbatelné množství si více či méně nerozumí s obory jako je statika nebo stavební fyzika. Prostě většina architektů neumí stavbu navrhnout po technické stránce, čest výjimkám. I ve zdejších diskusích je vidět, že se spousta architektů cítí být spíše umělci, řeší se zde (kromě studijních problémů s příjmačkami a SW pro vizualizace) zejména vzhledová stránka staveb a peníze.
Zdarma pro kamarady :-) sk 06.03.13 10:08
No tak abychom neco pro kamarady nebo pro rodinu udelali zadarmo, to nam nikdo nezakazuje.
technická zdatnost architektů palmexman 06.03.13 11:48
pokud se podíváme na PENBy, energetické audity a posudky pro ZÚ, které šli skrz kancelář jednoho energetického auditora na moravě, tak statisticky navrhují úspornější baráky architekti a stejně tak u nich často nenarážíme na průserové skladby z hlediska stavební fyziky.
nikdy se nestalo, že by architekt poslal něco, co by nevyšlo......
poměrně vysokou míru neslučitelnosti se stavební fyzikou vykazují projekty statiků, neb jejich záliba v ocelových válcovaných profilech procházejících veškerými konstrukcemi je nepřehlédnutelná
mam dojem ze panove architekti to tak uplne nepochopili flv 23.03.13 15:58
Nekdo ma zejem o vase sluzby, neco maleho. Nevi uplne co za to vlastne dostane, nevi jaky bude vysledek, nema proste moc predstavu. Misto toho abyste byli napomocni, uakzali co umite, udelali tu skicu a presvecili jste lidi kolem CO vlastne dostali a hlavne co by MOHLI dostat kdyby si udelali patricne cely navrh tak tu budete takhle pitome zvanit. Nejsem architekt a prave proto vam tohle muzu rict. Vy mate dojem ze to co delate je prisli dobre k tomu abyste se snizli k nejake skice. Dobre, neberu vam to, ale v tom pripade ztracite moznost se prezentovat, ztracite moznost byt bezproblemovou sluzbou kterou si normalni lide objednaji bez toho aniz by se museli bat ze je nejaci pani architekti zdrbou. Vy a hlavne vy mili architekti jste samy sobe prekazkou. Problem ktery jsem popsal by byl problememe v jakekomkoliv odvetvi/remeslu. Bohuzel.
to flv architekt - bohužel 24.03.13 10:18
zdejší komentáře jsou podložené řadou zkušenostií.
máte pravdu v tom, že architekti jsou často namyšlení a hloupí - je jich mnoho a nejen za posledních 20 let dostala titul spousta pitomců.
to, ale nemění fakt na tom, že naše společnost bere všechno "levně a v akci" a nechápe, že prostě za kvalitu se platí.
kvalita se pak projeví třeba v "příjemnosti a použitelnosti produktu, nebo prostředí."
souhlasím také s tím, že narazit na špatného architekta můžete stejně, jako na špatného doktora, nebo právníka.
s tím rozdílem , že u doktora zaplatíte min. 30 Kč za recept a o tom, kolik zaplatíte právníkovi se bavíme počínaje bankovkou s obrázkem masaryka.
tom/ flv Bohdan 24.03.13 20:48
Tady asi nejde o nějaké snižování se ke skice.

Spíš je otázka co si tom nebo flv konkrétně představují pod tou skicou? Co má být obsahem?

Pokud konzultace zadání, návrh dispozic, hmoty a fasád, pak už je to studie.
Pokud to má být jen výřez z výše vyjmenovaného , je sporná užitečnost výstupu a je otázka, jestli byť nevysoké "skicovné" nejsou peníze vyhozené z okna...

Obava, že klient neví jaký bude výsledek a co vlastně dostane... On to ale neví ani ten architekt, protože studie vzniká v rámci dialogu - krok za krokem..

Pokud jde o možnost se prezentovat, většina architektů má nějakou formu portfolia...
pro flv 24.03.13 22:30
Máte zčásti pravdu, bohužel v našich podmínkách je třeba nejdřív popsat role účastníků. Podstatou služby architekta (k čemu je tato profese vyškolena a co má její kompetentní zástupce umět) je totiž komplexní zajištění přípravy a realizace stavby. To, že v průběhu této činnosti dojde většinou k vytvoření nějakého projektu a v jeho rámci občas vznikne jakási skica, je víceméně vedlejší produkt. Podstatou architektury jsou domy, ne jejich projekty. Pokud bude poptávka směřovat pouze k partikulárnímu výkonu, např. ke skicám, budou podporováni imperfektní (rozuměj nekomplexní) architekti. Logicky bude na straně klienta docházet k situacím typu "Hele, mámo, ten fouňa si vzal dvacet klacků za takovou vobyčejnou čmáranici, no koukej, támhle v katalogu maj' třeba ten RD Pepík 007 i s barevnejma vobrázkama", místo aby klient využil možnosti otevřeně diskutovat o své celoživotní investici a vyvaroval se toho, aby jej všichni "stavební odborníci" utloukli čepicemi ("milej pane, žádný dveře z ložnice na zahradu tam nebudou, kde 'ste na to přišel, ty se přece dělaj' vždycky jen z vobýváku, já už stavim baráky štyrycet let a takovou ptákovinu 'sem ještě neviděl").
flv - mam dojem ze panove architekti to tak uplne nepochopil Dr.Lusciniol 26.03.13 13:07

Já mám zase dojem, že "panove" to pochopili až příliš dobře. Jsem již ve 4. desetiletí mé snahy uspokojit co nejvíce touhy mých zákazníků a za nejdůležitejší považuji, hned na začátku, si vybrat jen zákazníka kterému mohu pomoci. Ne jiného! Výsledkem je, že pak se pravidelnĕ setkávám s lidma na stejné "vlně", rozebíraje s nima společné zájmy, pomáhajíce jim rozeznat a dosáhnout co nejvíce jejich snů. Taková práce je pak zábavou a navíc ji dostanu i s vděčností dobře zaplacenu.

I při patřičné skromnosti mohu dít , že s úspěchem se nemíjím, neboť drtivá většina z nich se stává přáteli na celý život. Navíc mnozí se vrací, často i s úkoly mimo soukromé bydlení. Tak jsem si vyzkoušel i továrny, obchody, kanceláře, galerii. Z Vašeho i tak krátkého příspěvku je zcela zřejmé, že jakoukoliv z Vaší strany nabízenou příležitost bych bez rozpaků odmítl.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.