Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Sanace kamenného zdiva?
Sanace kamenného zdiva? A. Kuric 06.08.11 16:58
Dobrý den,

sháním radu o možnostech sanace kamenného zdiva venkovského domu. Jedná se o dům s kamenným přízemím a cihlovým patrem, podsklepený a s vlastní studnou. Ze sklepa (v němž je studna) dlouhodobě vzlíná vlhkost do přízemního zdiva.

Zajímalo by mě, jaké jsou možnosti sanace. Důležitou roli naneštěstí hraje malá finanční rezerva, spíše se tedy přikláníme k nějakému dočasnému řešení (je-li nějaké). Díky za odpovědi!
sanace kamenného zdiva šárka 07.08.11 08:56
Dobrý den, my stejný problém řešili tak, že zdivo (smíšené cihly- opuka- pískovec) jsme v interiéru očistili, vyspárovali vápennou maltou (poměr 5 písku:3vápna:1cement) a nechali odhalené- světnice. Zvenku " (chalupa leží v cestě vodě, stékající z polí) jsme nové (vápenné) omítky ukončili cca 5 cm nad "terénem". Ze severní strany, kde teče voda, jsme zvnějšku pod povrchem udělali "odvzdušňovací" kanál a terén odklonili od chalupy. Doplnili jsme "sběrnou" studnou s přepadem vody (přepad funguje v jarních měsících na 100%). V chlívě, kde ústily drobné pramínky a byl permanentně vlhký, jsme dali vysokou drenážní vrstvu s odtokem ven (Dnes je tam koupelna, WC a komora- všude sucho). Celá chalupa, kde uvnitř původně stékala po stěnách v kuchyni a v chlívě voda, je zcela suchá, její okolí rovněž. Finančně náročné nepříliš, avšak řešení trvalé. Toť slovo z praxe, jsem sama zvědavá na rady architektů.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.