Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

Stavba továrních komínů
Stavba továrních komínů Martin Szpuk 21.08.09 11:44
Dobrý den všem příznivcům stavitelství. S kamarády se zajímám o tovární komíny. Ale o ty staré zděné. Je pro nás radostí, vylézt na nějaký takový, nafotit jej, zdokumentovat....čím více se o ně zajímáme, tím víc zajímavostí a otázek nacházíme. Jelikož osobně mne nejvíce zajímá technická stránka, lámáme si hlavu nad tím, jak se stavěly. To jen tak nějaký zedník neumí. Můžete si vzít metr a měřit všechny maltové spáry od země k vrcholu...všechny na milimetr přesné, žádná z cihel "neplave"...ale hlavně. Jak se docílilo tak přesné konicity zdiva, tedy zúžení? Je prakticky nepatrné, ale přesné. Tohle by mne zajímalo. Jak se komín zdil. Dnes už to nikdo z "mladých" neví, snad ale žijou staří mistři zedníci komínáři a proto píšu také sem. Není někdo z vašich otců, nebo dědů komínář profesí? Neskonale rád bych takového člověka osobně potkal a položil mu pár otázek ohledně jeho řemesla. Prosím víte-li o někom, kdokoli z Vás napište mi na mail. Předem děkuji i za přečtení.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.