Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Ostatní

dotaz ohledně ArchiCADu
dotaz ohledně ArchiCADu Aucko 02.06.09 14:18
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně zadávání rozměrů v ArchiCADu. Jsem z AutoCADu zvyklá, že když chci např. vytvořit čáru o velikosti 500 mm, ťuknu na ikonu čáry, do modelu dám počáteční bod a na numerické klávesnici zadám velikost. CAD mi v mnou zadaném směru natáhne čáru o požadované velkosti. Existuje podobná možnost i v ArchiCADu? Připadá mi velmi zdlouhavé zadávat velikost všeho do souřadnicové paletky. Děkuji za případnou odpověď.
postup bazy 03.06.09 01:07
jasně, nahoře je ikona (žlutý obdelniček se šipkou) Zobrazit/skrýt navigátor. ten si zapneš a v roletce zvoliš relativní souřadnice v informatoru. natahneš čáru směrem a napíšeš rozměr. nebo když chceš určit i souřadnice x,y. na zadáš první bod čáry. pak klavesu X ,napíšeš rozměr, a nakonec klavesu plus nebo minus a bud už entr nebo ještě klavesu Y, rozměr, plus minus a až pak entr. ale musíš v tomto pořadí,tzn. plus minus ke konci,aby to byly relativní souřadnice.
Re: Aucko 03.06.09 08:43
Bezva, díky moc. Hned, jak dojdu dom, to zkusím
jako v cadu honza 03.06.09 17:08
no ale pokud potrebujes zadavat jen relativni vzdalenost (ne osy x a y) tak si zadas kliknutim pocatek, nastavis si (treba pomoci shift kolme, nebo pri zapnutych vodicich carach - kl. zkratka Q) smer a pak zmacknes R a napises vzdalenost
Není to tak slozite jak to zni Tom Jung 04.06.09 10:46
Ahoj, tyhle popisy zní hodně strašně jistě každému kdo dělal jen v AutoCADu, ale v praxi je to velmi rychlé a instinktivní. Celý princip archicadu je pro mne ten, že pro naprostou většinu operací nepotřebuju klikat na ikonky ale vše dělám klávesovýma shortcutama. Když některé dny dělám v Autocadu LT, tak mne to lítání myši mezi ikonkama příkazů a místama na výkrese dost irituje... Nevíte někdo zda jdou definovat kláves. zkratky v LT 2008 který mám v práci? kdysi jsem si je v plném AutoCADu definoval, ale tady jsme na to nějak nepřišli..
Dík

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.