Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

rada jakých pravidel se držet při dvojdomcích
rada jakých pravidel se držet při dvojdomcích Martin B. 31.07.08 15:55
cau chtel bych se zeptat jak je to s barakem kdyz je z jedne strany nalepeny na druhy tak musi byt hl. nosna stena v stejnem miste jak ma soused --- myslim to tak ze kdyz soused ma hl nosnou steny u stitove steny tak ty musis navrhnout v tom miste taky nossnou steny aby se to jakoby vzeprelo ?
...No, proč by to tak muselo být?... šakal 31.07.08 17:17
...Nemusí - ale pak mi není jasné, proč používat princip dvojdomku. Když si chcete komplikovat život, udělejte si nosný systém u dvou sousedních polovin jednoho dvojdomku jaký chcete. Ovšem tím ten efekt přijde z poloviny vniveč, protože jedním z důvodů, proč se tahle urbanistická figura používá, spočívá v jednotném konstrukčním a dispozičním řešení, což stavbu značně zlevňuje. Ale kdo chce kam...(7:- +)
trojdomky Jan Sommer (hlas z hnojiste) 31.07.08 17:47
Nemá žádnu cenu o tom filosofovat. Architektujte, fakturujte, kasírujte. Pokud jste z nějakého nešťastného udělání začali přemýšlet, nadávejte sami sobě.
rozmar investora martin 31.07.08 18:45
ja to kreslim a investor plati takze to nejak neresim
jsem se to tiz torchu bavil se statikem a neco takoveho naznacoval ze by mel kcni system na sebe navazovat
... radek 31.07.08 19:48
Dobrý přstup.."já to kreslím, investor platí"..s Vámi to teda investor určitě vyhraje.. Jak poznáte (jedno jestli z výkresu, nebo na stavbě), že nějaká nosná stěna je "hlavní"?? Konstrukční systém na barák souseda těžko může navazovat, natož aby se o něj "vzpíral".. Oba domy musí tvořit samostatný dilatační celky a stěny si už naházejte jak potřebujete..
pokus o radu štěpán 31.07.08 22:20
dvojdomek chápu jako jeden dům který je ale provozně rozdělen na dva, to co máte na mysli bych chápal jako dva různé objekty které stojí na hranici parcely.kdyz to vezmu kolem a kolem a predstavim si jak asi ty parcely budou (dve delsi - obdelnikove, pred domem odstup zhruba 6 metru, za domem zahrada) a predstavim si, ze bych chtel mit pokud mozno hezky vyhled do zahrady a ne k sousedum do sousedicich parcel, pak me logicky napada ze vetsi diry budu delat do sten kolmych ke spolecne stene, takze kdyz by to slo, dal bych nosne zdi rovnobezne se spolecnou hranici..kdyz pujde o dva samostatne objekty tak se rozhodne nic nebude nikde vzpirat, kazdy objekt musi byt staticky naprosto samostatny.pak je defacto uplne jedno, jak ma kazdy z nich orientovane nosne steny. roli zde muze hrat pouze podlozi na jakem stoji aby zaklad jednoho objektu negativne neovlivnoval podlozi u zagladu druheho = tohle uz bude resit statik tak hodne zdaru a praci cest!
investor Martin 01.08.08 06:05
ja jsem mu řikal a navrhoval i jine varianty a dle meho mineni i mnohem lepsi nez si on preje ale prece se snim nebudu hadat jeho prani¨je mi rozkazem kdyz plati

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.