Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostatní

archiweb - uživatelská přívětivost
archiweb - uživatelská přívětivost štěpán 24.07.08 15:10
Obracím se na redakci , zda by bylo možnézapracovat na struktuře a možnostech archiwebu tak, aby se stal uživatelsky přívětivějším?

- možnost pamatovat si přihlášení (je opravdu nutné pokaždé znovu a znovu vypisovat jméno a heslo?)
- okamžité zobrazení příspěvku (vždyť smazat ho, je-li v rozporu s dobrými mravy a pravidly archiwebu, je možné i potom co byl přidán)
- možnost zpětné editace vloženého přípěvku (jsem-li už jednou přihlášen na svůj účet, rád bych editoval své příspěvky i dodatečně - důvod: okno pro psaní příspěvku je malé, nepřehledné, těžko se kontroluje co člověk píše je-li to něco delšího, občas se vloudí chybka nebo nesmyslný slovosled a teprve potom, co je příspěvek zobrazen a přidán do diskuze ho vidím celý)
- pro registrované větší formáty prezentovaných fotografií (s dnešním rychlým internetem to snad už není důvod omezovat a je fakt, že u fotografií na velikosti záleží)

Tolik mé drobné připomínky, předem díky a hodně zdaru.
částečná odpověď... Martin Rosa 24.07.08 15:45
- možnost pamatovat si přihlášení závisí na nastavení vašeho vlastního počítače/prohlížeče. Na PC to prý bez problémů funguje ve firefoxu a snad i v IE, na apple nemám problém se Safari.
- zpětná editace příspěvku určitě nebude - vneslo by to chaos do diskusí. Doporučuji psát příspěvy třeba v poznámkovém bloku...
- s ostatními připomínkami se doporučuji obrátit přímo na mail šéfredaktora, který má jinak podezření že podobné příspěvky ohledně vylepšení archiwebu ve skutečnosti píšu já...
velikost fotografií je dostačující ester havlova 24.07.08 15:51
velikost fotografií je dostačující, já bych ani s většími nerada souhlasila, je to velice zneužitelné. Navíc by myslím byl i problém s honoráři, leckde již rozlišují i podle velikosti na webu.
velikost Martin Rosa 24.07.08 15:59
Je pravda, že co se týče velikosti, uvažujeme především o umožnění zobrazení například půdorysů a detailů v lepším rozlišení - tedy toho, co je velmi často při současných maximálních rozměrech obrázku málo vypovídající.
přihlašování štěpán 24.07.08 17:55
- ano, přihlašování by fungovalo - ve chvíli, kdy budu mít nastaveno "pamatovat si údaje fe formulářích" - to ale není z jistého důvodu bezpečné a příliš praktické - měl jsem na mysli absenci možnosti volby při zalogování "pamatovat si přihlášení" - tedy nastavení cookies (a ty mám povolené do konce doby platnosti a jinde fungují)
- na zpětnou editaci diskuzí mám zcela opačný názor - psát to někam bokem a pak kopírovat je dost nepohodlné,chaos do diskuzí to určitě nevnese (viz např. maxarea.com - konkrétní dobře fungující příklad)
- fotky chápu
psani Jan Sommer 24.07.08 18:57
Pište v editoru s kontrolou pravopisu, pak přeneste. Zpětná editace diskusí je nesmysl. Kontrolu příspěvků redakcí schvaluji. Udivuje mě tempo, kterým to zvládají prakticky v kteroukoliv denní dobu. Pisateli to může dělat trochu problém jedině kvůli té prodlevě, protože se jaksi mohou sejít příspěvky, psané současně, které by na sebe měly reagovat. Většinou se to vyřeší nějakou další poznámkou. Co se týče přehlednosti, kondenzace (která šetří popotahování obrazovky), nabídek změněných rubrika apod. na úvodní stránce aj. považuiji archiweb za jednu z nejpovedenějších stránek širokodaleko.
zvyk Jan Sommer (hlas z hnojiste) 25.07.08 13:09
Snad jediné, na co jsem si musel trochu zvykat - podle mého zbytečně -,že se na různých zobrazeních stránky stejné rubriky ocitají na nestejných místech. Toho si ale asi všiml každý, takže si to vysvětluji snahou redakce, abych při pátrání po pozici příslušné rubriky zhlédl pár inzerátů. Snad je to funkční. Asi jen já u sebe pozoruji prakticky úplnou imunitu k reklamě (nechci se chlubit, protože je to nejspíše většinou dáno ekonomicky podloženou neschopností reagovat na jakkoliv výhodné vábení - tak se utěšuji tím, že to šetří můj čas).
Jan Sommer (hlas z hnojiste) hetzer 25.07.08 15:25
ja mam reklamu blokovanou, takze mi nevadi ale fotky by opravdu mohly byt vetsi a hlavne jich byt vic. cekal bych taky trochu nezaujatejsi recenze ale to bych asi chtel moc:D
reklama Martin Rosa 25.07.08 16:05
Především díky reklamě archiweb vůbec funguje. Taková je realita.
to bys chtel moc Jan Sommer (hlas z hnojiste) 25.07.08 16:09
Pane hetzere, na recenze necekejte. Piste je. Jak jste uz mnohokrat ucinil. Pokud budou zajimave, za chvili prevladnou, at budou kdekoliv. Sleduji otazky autorsko pravni a autorsko vydelecne. Nevyznam se v tom uplne, ale podle meho je treba, aby fotky byly mensi nez dosud, pokud nemaji drive ci pozdeji autori atakovat archiweb (moc by me zjimaly jejich autorske licence). Tolik peknych fotek gratis, resp. za registraci, nechapu. Je to moc slozita problematika, zrudne zkreslovana osou (nostrou). Ta podle meho znemoznuje velmi potrebnou rozumnou debatu. V dosavadni podobe ji povazuji za bizarni zrudu. Myslim, ze pusobeni MK je pochybne az cachrarske . Ale treba jsou odhodlani zavest nove poradky.
reklamu beru Jan Sommer (hlas z hnojiste) 25.07.08 16:59
a chvalim. Je to pramen zivota. Uvedomuji si, i kdyz mozna ne uplne, ze za prispevky v diskusich zde musim byt vdecny reklame. Jsem jeji pokorny sluzebnik. Vlastne nebyt ji, nikdo by nebyl byval mohl vnimat me prispevky, Tedy... kdo vlastne kasiruje? Nebo je treba za me prispevky nekdo pokutovany?
ad reklama Jan Sommer (hlas z hnojiste) 25.07.08 17:19
Tak jsem neco provedl? Opravdu jen nemam penize. Delam v aparatu, z dani chabe dotovanem. Fakt mam co delat s beznymi poplatky - ale Vam to nevycitam. Az mi bude lepe, rad si reklamy prohlednu, pokud casem budu co k cemu, treba si sam nejake zadam. Jinak si myslim, ze Vasi inzerenti podporuji dobrou vec. Zatim jsem dekoval jen Vam, pozdravoval jsem pani redaktorku Lopatovou. Ted se tedy klanim i Vasim inzerentum (ja nevim, snad to neni zase jen ubohy pokus o vtip, na ktery kdyz si 4 nahodni zoufalci kliknou... to je osud zoufalcu, co mysleji, ze inzerci dotovana diskuse ma jiny vyznam, nez vynos pro editora.)
Přesto si myslím, že to děláte MIMOŘÁDNĚ dobře..
?? Juan Fernando García 25.07.08 19:33
Pane Sommer, přečtěte si něco o podprahovém vnímání a taky o reklamě..
re Garcia :)) 25.07.08 20:31
Pan Sommer, vzhledem ke své profesi a tabulkovému příjmu, bude sotva podprahově postrčen k zakoupení licence AutoCADu či Revitu - cca 120 kilokorun/licence
Ostatně reklama spíš posiluje již existující postoje, neslyšel jsem, že by kvůli reklamě někdo změnil názor. Spíš je v něm utvrzen. Kupříkladu z mnoha různých důvodů mám negativní vztah k firmě Autodesk, takže přítomnost jejího loga zde mne průběžně "podprahově" nutí si tyto důvody průběžně vybavovat... aj aj
ad fotky honza 27.07.08 15:32
Myslím, že co se fotek týče, tak kvalita/rozlišení je dostatečné, až na jeden detail, a to, že nerozumím tomu, proč se zachovává u všech fotek fixní výška, což znevýhodnňuje všechny fotografie orientované "na výšku", tzn. proč fotografie "na výšku" nejsou pouze rotované o pí půl.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.