Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Časopisy a knihy

pomoc s výběrem knihy
pomoc s výběrem knihy Ondra 16.11.14 12:01
Dobrý den, potřeboval bych poradit titul knihy, která by obsahovala základní historii architektury ve všech období, jako přípravu ke studiu na čvut v praze. Za každou odpověď děkuji.
Nikolaus Pevsner Petr Šmídek 16.11.14 12:49
Europäische Architektur : Von den Anfängen bis zur Gegenwart (dala se pořídit v drážďanském Albertinum za 9,95 euro) stále však čeká na překlad. V Čechách by se dala přirovnat ke knize Wilfrieda Kocha : Evropská architektura.
Kniha MP 16.11.14 14:11
Architektura - svědectví dob / Bohuslav Syrový a kol.
Myslím si, že tohle je ta správná kniha, protože ji otevřeš i během studia vysoké školy. Je v ní obsaženo přesně to co píšeš: základní historie architektury všech období.
Jak píše Ondřej Šmídek - Evropská architektura / WK, taky pěkná kniha, ale dle mého názoru až příliš nahuštěná. V Syrovém je vše rozděleno do přehledných kapitol, kde je i vysvětleno pozadí stavitelství co do historických souvislostí, resp. na pozadí vývoje civilizace.
add pomoc s výběrem knihy xyz 16.11.14 14:23
Doporučil bych nějaký praktický manuál typu "Jak obsluhovat fritézu" nebo "Práce s kuřecím masem" ... případně "Jak si ušít oblek dětského klauna - snadno a rychle", ale to kdyby bylo opravdu nejhůř
Jen ne encyklopedie.... vb 16.11.14 21:19
... to si nechte na zkoušky z dějin architektury Zkuste něco co čtivějšího:

Honzík - Ze života avangardy
Rand - Zdroj
Zumthor - Promýšlet architekturu
Altmann-Loos - Můj život a Adolf Loos
DRNH - Sloupky o architektuře
Mawer - skleněný pokoj
Kaplický - Album
Švácha - Karel hubáček
Masák - Tak nějak to bylo
Schulz - Kámen a bolest

a ostatní kolegové mě určitě doplní.

re:xyz Liška Bystrouška 16.11.14 22:03
Nějak postrádám význam posledního příspěvku.

re Ondra 16.11.14 22:32
Petr Šmídek a MP: moc vám děkuji

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.