Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Časopisy a knihy

Doporučíte časopis?
Doporučíte časopis? Eva 23.05.14 20:44
Dobrý den všem,
je mi 16 let a zajímá mě architektura, ikdyž teda to je asi silný slovo, protože se v ní vůbec neorientuju. Proto sem píšu. Chtěla bych do oboru hlouběji proniknout, vybudovat si aspoň základní přehled o současné i historické architektuře v ČR i ve světě.
Vychází nějaký časopis v češtině, který by toto pokryl? Znám pouze časopis Architekt - mám ale obavy, že pro mě bude příliš odborný. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto časopisem, popřípadě znáte nějaké jiné? Nebo byste mi doporučili spíš nějakou knihu?
Děkuju za všechny odpovědi,
Eva
Odpověď Mája 13.07.14 18:42
Ahoj, mám stejný problém. Časopis Architekt jsem objevila nedávno a chystám si koupit předplatné, líbí se mi a myslím, že pro současný přehled je dobrý, ale záleží na tom co by ses z časopisu chtěla dozvědět. Mně stačí kvalitní fotografie, půdorysy a popis/názor což v tomto časopise nalézám. Jinak jsem ještě slyšela dobré ohlasy na časopis Era21.
Odpověď Palo 28.10.14 11:08
Zdravím.
K odborným časopisům o architektuře bezesporu patří i časopis Stavba. Jinak vycházejí neustále knihy o dějinách architektury, i když kvalitní publikace o dějinách české architektury není moc. Uceleně vyšel nedáno v rámci Velkých dějin zemí Koruny české svazek Architektura. Dále pak odborně v rámci Dějin českého výtvarného umění. Stručně se vešlo do "kapesního" vydání i několikasvazkové dílo Deset století architektury.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.