Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Časopisy a knihy

Kniha k Vánocům
Kniha k Vánocům david t. 07.11.10 00:35
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem knihy o české architektuře, kterou najde nearchitekt se zájmem o architekturu pod stromečkem. Měl by to být přehled nejvýznamnějších staveb v celé ČR od +- románského slohu až po současnost (nebo funkcionalismus). Nebo i rozdělení na 2-3 publikace dle různých období. Díky za návrhy, moc se v tom neorientuji.
Velké dějiny zemí Koruny české - Architektura Petr Šmídek 07.11.10 08:50
V minulém roce nakladatelství Paseka vydalo první svazek tématické řady zaměřující se na architekturu. Obsáhlé dílo má více jak 800 stran a postihuje široké období od raně středověkých počátků po současnost. Nejnovější dění čtivě vystihl Petr Kratochvíl.
Na internetu se dá pořídit za osm set korun. ISBN: 978-80-7432-001-9
. david t. 07.11.10 13:14
Děkuji za tip, jenom nevím jestli je to "správná" publikace, protože jak píší v popisu, těžiště knihy je v textové části, já měl spíš na mysli knihu, která může být mimo obsahovou hodnotu i okamžitým podkladem pro výlety za architekturou, takže by tam měli být hezké fotografie, přiměřemě textu a zřetelné členění dle jednotlivých staveb.
Obrazy z dějin české architektury Petr Šmídek 07.11.10 15:50
V tom případě se ve stejně cenové relaci pohybuje kniha rektora AVU J.T.Kotalíka a šoumena D.Vávry, která je na fotografiích přímo založena. ISBN: 80-247-0755-1

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.