Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Časopisy a knihy

Architektonické styly - kniha
Architektonické styly - kniha Michal 09.02.09 17:20
Zdravím
Neporadil by někdo nějakou pěknou knihu (nebo možná nějakou encyklopedii), kde by byly pěkně popsany jednotlivé architektonické styly? Nejsem architekt (ikdyž studuji a živí mě příbuzný obor), ale v poslední době jsem zjistil, že občas obdivuji něco a nejsem schopný říct co a nevím, kam to zařadit. A to mě štvě. Základy samozřejmě mám, ale někdy dost škobrtám a tak si v tom chci udělat jasno.
Děkuji moc
re interior designer engineer architect 09.02.09 18:18
zdravim, nejake univerzalni stylove jasno urcite neexistuje.. ale jako jiste orientacni body myslim dobre poslouzi knizka "...ismy" od jeremyho melvina nebo alespon serial "ismy" od tomase vicha z hospodarskych novin 2007 - ma online na svem webu v sekci publikace - odkaz

ale skutecne to neberte prilis vazne a absolutne zavazne, kazdy to citi jinak a pod jednim pojmenovanim si dva lide malo kdy vybavi jedno a to same
Tip Jan Kratochvíl 09.02.09 19:40
...ismy - Jak chápat architekturu - http://www.archiweb.cz/eshop.php?type=1&kind=1&action=show&i d=304
Re engineer architect Vích 09.02.09 22:33
Díky moc za uvedení odkazu, je to opravdu velice stručný přehled, což je jeho výhoda i nevýhoda. Výhoda, že přehledně systematizuje názorové spektrum v současné architektuře, nevýhoda, že je to jen základní kostra, bez mnoha pozoruhodných realizací. Pro přesnost, bylo to psané pro Lidové noviny. Pro důkladnější pochopení je dobrá kniha Moderní architektura od Kennetha Framptona, ale je jen do r. 1991. S pěknými obrázky a do r. 2000 je Architektura 20. století od P. Gössel, G. Leuthäuserová. Ismy od J. Melvina jsou v jednotlivostech trochu zavádějící, třeba high-tech je nazýván technoismem, ale pro uvedení do tématu určitě taky poslouží. Řada lidí pozná hard core od hip hopu, ale postmodernu od neomoderny, to už je věda ...

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.