Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura ve světě

Studium architektury v zahraničí - jaké jsou možnosti
Studium architektury v zahraničí - jaké jsou možnosti Daniel 22.01.15 15:12
Zdravím,
chtěl jsem se optat jestli někdo nemáte zkušenosti se studiem architektury v zahraničí. Jsem studentem prvního ročníku architektury v Praze (FA ČVUT) a jsem dost zklamán z přístupu, který na fa k výuce mají (to by bylo asi na samostatný příspěvek a jen bych opakoval, co říkali mnozí jiní). O co hůř tato škola vyprodukuje v každém roce stovku architektů, kteří téměř nemají uplatnění. Rozhodl jsem se tedy, že za každou cenu chci usilovat o magisterské studium v zahraničí, což by mi poskytlo lepší reference a možnost se uplatnit. Máte s tímto někdo zkušenosti? Jaké jsou vůbec možnosti po Evropě (případně po světě)? Který jazyk má smysl se učit? Lze např. ve Švýcarsku studovat v anglickém jazyce, nebo je potřeba umět italsky/německy apod. ?

Děkuji za odpovědi
Daniel
Ve Svycarsku nevim.. takyarchitekt 22.01.15 23:01
snad na ETH (?). Ale v Holandsku jsem studoval anglicky.
angewandte Viden jiri vitek 22.01.15 23:36
Ahoj Dane, Naprosto te chapu, Dobra volba pro tebe muze byt Angewante ve Vidni, mas vyber ze 3 studii, Hani Rashid, Greg Lynn a ??? Zaha jde do duchodu tak tam bude nekdo novy. Skola ma naprosto jiny format nez v CR, je to skvela zkusenost. Studium je zatim pro EU zdarma, magister je na 3 roky, vetsina je v anglictine.
http://i-o-a.at/

http://www.dieangewandte.at/jart/prj3/angewandte/main.jart?r el=en&reserve-mode=active

mimo EU Anna 10.02.15 19:15
Ahoj,
nevíte prosím Vás někdo, jak je to se studium, uplatněním a platovým ohodnocením architektů také mimo EU, např. USA?
Děkuju za odpověď,
Anna

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.