Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

FA VUT BRNO - exkurze po soudobé architektuře
FA VUT BRNO - exkurze po soudobé architektuře Ing.arch. Jiří Vokřál 12.07.07 16:09
Škola prochází velkými změnami, v mnoha případech směřující k posílení výuky ateliérů o uznávané a kvalitní architekty z praxe( Rusín, Wahla, pelčák, Novák, Fránek a mnoho dalších). Nicméně mi není jasné proč je k odchodu donucen vynikající pedagog Karel Doležel, který uspořádal mnoho poučných exkurzí po evropě a jejích pokladů soudobé architektury. Tvůrčím a kreativním způsobem vedl ateliérovou výuku. MF Dnes píše vyjádření děkan Prof. Vladimíra Šlapety - "Komise výběrového řízení mi tyto pracovníky k další spolupráci nenavrhly," Je možné něco na rozhodnutí ještě změnit? Co je za instituci komise? A její složení?Má komise větší slovo než děkan?
a tak dále.... estebahn 13.07.07 00:33
Dál by mohly nasledovat otázky zda má pro studenty větší přínos osoba s deseti tituly před a deseti tituly za jménem???... zda si ta zmiňovaná komise všimla, že konkrétně přednáška Karla Doležela patřívaly k nejnavštěvovanějším a naopak například urbanistické seance až na pár vyjímek zely prázdnotou??? ... tak se mi trošku zdá, že někteří, které studenti neradi, se tam drží ať vládne Lojza, Pepa nebo Vláďa a s jinýma, které studenti rádi, se to kýve až mnozí padají přes palubu...
a dalsi jurik 13.07.07 16:50
A ne jen Karel, ale stejny potencial patril arch. hurnikovi. Kazdorocni urbanistické výsadky Francie, Italie, Berlin a pod. výlet kde jste konfrontováni se skutečným městem a ne výuka nad pár ušmudlanými mapami. Jeho atelier byl vždy plný studentů a urbanistické dny, happeningy, diskuse. A co se stalo, komise nedoporučila??Dále zmizel Pokorný - večerní malba, figurama a pod. a další....hmmm.....min. bez Karla a Hurníka, už nebude Fa co byla, i když je fajn, že přijdou i další, zkušení architekti...ale....
coze?? mashoun 13.07.07 20:36
...Kodl odchazi??!!?? A ja se na nej tak tesil...
a jeste dalsi tomas ruzicka 14.07.07 19:45
slysel jsem i nazor, ze proc bychom tam meli mit porad ty same cipy, ale pripojuju se k estebahnovi, ze zrovna tito dva, popripade tri lide delali teto skole atmosferu. Mozna se neslucuji s predstavou zapadniho, profesionalniho, ale take neosobniho, popripade nemastneho a neslaneho pedagoga, ale davaji te skole tvar, jmeno, atmosferu a dokonce bych rekl, ze tvurciho ducha a inspiraci. Rozhodne se v techto dvou az trech lidech skola zbavuje svych hornich deseti procent kvality. Otazka je, jestli to nekoho zajima.
kodl a spol. ... tom.jung 15.07.07 10:18
... se divím že nevyšoupli ještě i Leoše Bočka... dalšího z těch pestrých lidí... Při zpětném pohledu právě zmiňovaní pánové byli těmi, kteříse nejvíce snažili nám sdělit co znamená architektura. Nebyli samozřejmě jediní, ale byli nejvíce vidět a občas zazlobili...

"Komise výběrového řízení mi tyto pracovníky k další spolupráci nenavrhly," -- To jsou slova muže, který má být tváří a reprezentantem fakulty? -- jako když se vyřazuje z inventáře starý kus nábytku....
g.. g.. 16.07.07 07:55
Komise výběrového řízení jakožto jmenovací orgán má pouze doporučující charakter, veškeré pravomoci ohledně rozhodování patří ale děkanovi. Pokud se mi doneslo nebyl překvapivě v komisi žádný záporný hlas ohledně znovuobnovení smlouvy pro KD. Doporučuju prostudování kompletního seznamu pedagogů FA, kolik šedých myšek se bude znovu zašívat po svých kancelářích aniž by vystrčili nosíky či hýbli prstíkem pro studenty. Proto vážení jedinou cestou je klidný ale trvalý tlak na vedení FA, případně rektorát pro obnovení pracovních smluv KD a PH, v lednu totiž jistá část "nepostradatelného" osazenstva učitelského sbotu FA odchází do důchodu, volná místa tedy budou.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.