Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

VŠB
VŠB Martin 19.04.07 19:51
Čau!

Stále se tady píše o vysokých školách v Praze, Brně a Liberci... Ovšem nějaká architektura je i v Ostravě na VŠB. Mohli byste někdo napsat, pokud máte nějaké zkušenosti, názory...? Díky!
VŠB Petr 22.04.07 14:03
Na stavební fakultě Vysoké školy báňské je bakalářský obor Architektura a stavitelství. Tento obor zde zatím nemá návaznost v podobě magisterského studia, které dosud nezískalo akreditaci. Jelikož jde o poměrně nový obor, není ještě zcela zaběhnutý a studijní plány se neustále mění a upravují. Některé architektonické pedměty jsou zde vyučovány v menším rozsahu než jinde (kreslení 1. semestr, vývoj architektury 1. semestr, typologie staveb 1. semestr) a vyučují je čtyři stálí zaměstnanci katedry a externisté z praxe nebo FA v Brně. Jako největší pozitivum bych uvedl osobu vedoucího katedry architektury, výborného pedagoga prof. Ing. Arch. Mojmíra Kyselku. A další (i když spornou) výhodou je, že se sem dostane snad každý uchazeč.
vtip katr 23.04.07 10:29
,,největší pozitivum bych uvedl osobu vedoucího katedry architektury, výborného pedagoga prof. Ing. Arch. Mojmíra Kyselku,, .......to je snad pokus o vtip .......?
aneb udělat si na duchod pamatnicek a trafiku ....
vždyt kdo si řekne .....tak tam učí ....spíše je problém ,aby tam měl kdo učit ....
vtip Karel 17.03.08 21:11
to si snad delas srandu ne?Kyselka a výborný pedagog?Paneboze tys tam snad ani nechodil kdyz pises takovy reci...omg. Nemam nic proti jeho osobe ale rekneme si, duchodci na skolu snad uz nepatri...
a ostatni? Kuzma 18.03.08 00:02
A co treba Petr Hrusa, ktery vede katedru soudobe arch. nebo Oldrich Rujbr ? Ti nas neoslovi? Odesli z Brna jako spraskani psi - jeden ze skoly vyhnan "mistrem" slapetou (asi ze strachu, slapeta se dle meho soudu rad zbavuje odpurcu), druhy ve zrade svym partnerem. Uz schazi jenom stary dobry Karel Dolezel a muze mit fakulta postarano o dobry zaklad, mozna i o lepsi nez Brno.
Dojmy Jan Kratochvíl 18.03.08 00:16
Myslím, že byste si měl zjistit fakta. Ale jako legenda dobrý...
Vulgární zbytek příspěvku Vám byl umazán.
systém Milan 03.06.08 17:25
Zatím v tomto oboru na VŠB není systém a to je zásadní problém. Bohuel si myslím, že i když nese obor jméno architektura a stavitelství, tak předměty, které jsou spojovány s architekturou, jsou v pozadí oproti jiným předmětům jako jsou spíše statika stavebních konstrukcí, pozemní stavitelství, ale bohužel i předměty jako ekonomika a management, programování v delphi, a geoinformační technologie. Právě jsem daným bakalářským stupňem prošel a jsem všechno jen ne ten bakalář architektury, ale za to si myslím, že absolventi toho studijního programu májí dobrý přehled co se týče stavebnictví.
zažil jsem to.... Radim 05.06.08 16:57
Architektura v pravém slova smyslu to asi není, ale pokud člověk chce umět nakreslit aspoň trochu slušný projekt RD, tak na žádném jiném oboru se to nenaučí lépe. Mimochodem prof. Ing. arch Kyselka je super chlap a zdaleka není na té škole nejstarší.
studuji na VŠB-TUO fast obor Architektura a stavitelství Vasek6 05.06.08 23:17
Nechci tu psat nejaka moudra jak je VSB supr a naopak jen jsem tu chtel napsat par svych postrehu za ty 2 semestry co tu jsem a reagovat na par reakci na hlavni dotaz ....
Tak zacnu o tom kdo je jaky ucitel to by si mel udelat obrazek kazdy sam ale byla tu rec o p.Kyselkovi mimochodem tech titulu ma vic nez jen Arch. ale mel jsem ho na predmet dejiny stavitelstvi a z meho pohledu jeho prednasky byly hodne atraktivni a slo videt ze ma neco za sebou a ze toho hodne procestoval a vi o cem mluvi myslim ze ucil aji v americe ale to je jedno...chtel bych videt ty vase ing arch a ja nevim co vsechno v brne a jejich styl vyuky a porovnat ho treba s p. Kyselkou myslim si ze by to bylo zajimave.Ted VŠB-TUO fast zainvestovala rika se ze pry az nekolik desitek milionu do dvou novych budov(vice na www.vsb.fast.cz ) kde budou nove ateliery a ja nevim co vsechno a stim mam prijit i navazujici magisterské studium architektury(pry do dvou let) a stim i talentove zkousky pri prijmacim rizeni a i talentove zkousky na prijeti k tomuhle navazujici magisterske studium. A zaverem jak rikam nechci tu nejak vyzdvihovat VSB ale myslim si ze fakulta stavebni na VŠB je relativne mlada a ze jde ve svem rozvoji spravnym smerem...
Ing arch OSTRAVA Milan 13.06.08 22:28
Tak už to je naspadnutí, nejspíše od září se bude otevírat magisterský stupeň architektury na FAST VŠB TUO
Ostrava Martina 15.06.08 17:39
Co si budem povidat lidi? Do Ostravy jdou vzdy ti, kteri vedi ze by talentovky na skutecnou architekturu nedali, popr ti co se tam nedostali... Je to normalni stavarna, ktera ma v nazvu architektura jen proto, ze je hrozne moderni to ted studovat a tak na to lakaji lidi... Tohle je muj nazor... A plati to o vsech lidech o kterych vim ze tam studuji...
arch milan 15.06.08 23:37
Ano je to pravda, že bakalářské studium je spíše zaměřeno na ty technické předměty, ovšem studenty magisterského studia talentové zkoušky neminou a právě toto studium má být zaměřeno na architektonickou tvorbu. Takže ukáže čas.
Přijímací pohovor na mag. stupeň architektury FAST VŠB TUO . 10.07.08 21:01
kdo má slušné portfolio a odborné i všeobecné znalosti, ať to schválně zkusí ve 2.kole přijímaček 30.července 2008 v 11:00 na A108 (každého v I. kole dusili 30-40 minut). Pak může porovnávat se "skutečnými" zahnívajícími nebo ještě neakreditovanými školami ...
Ostrava Pavel 13.02.10 14:03
zdravím, myslím, že architektura v Ostravě je tak "neuznávaná" jen proto, že dělá něco jinak jak ti ostatní v ČR. Těžko říct jestli je to dobře nebo špatně. K tomu kreslení - je ve dvou semestrech a jestli se chceš dostat na navazující obor Architektura musíš udělat ještě Rozšířenou kresbu (nemá ji každý). Ve 3. ročníku je tzv. Diferencovaný ateliér (podobně jako v západní Evropě). Je to o tom, že vzniknou skupiny po třech lidech kde každý má určitou specializaci (TZB, konstrukce, architektura). V prváku berou cca. 200 lidi, ve třeťáku je asi 60 lidi a na navazující se dostane max. 30lidí - vyberou jen ty co o architekturu mají fakt zájem ( platí to tak aj u těch škola ze kterých jsou ti co tady tak Ostravu kritizují??). http://fast10.vsb.cz/226/zadani-sem-praci/att.html
Ova Majinka 14.02.10 10:18
Studuji v Ostravě. Řeknu vám, že takový záhul, co tam dostávám..... Jistě, jsou zde i lidé, co si tím proplují, protože dostat se sem není těžké, a když umí opisovat a zařídit si to, tak se mají jako prasátka v žitě... Nicméně na magisterský se takový člověk stejně nedostane a až odtamtud vylézají architekti. A jestliže si někdo myslí, že je to tady snad jednoduché nebo co já vím co, tak se hodně mýlí... Za semestr nemám jediný volný víkend, neustále do mě někdo tlači, že musím zrychlit, kreslit, myslet, předělávat, číst, hledat, počítat, rýsovat, bádat... A to že je tady zohledněná i technická stránka věci je podle mě strašně důležité, člověk by přece neměl být tak sobecký a myslet jenom na sebe.. Jenom na to, že to bude krásné, ať to stojí co to stojí a to že se ostatní lidé nadřou jak koni mu je jedno... Tenhle způsob práce neuznávám. Nestěžuji si, že tady jsem. Dávám tomu všechno a zatím se mi to vrací, miluji ten hektický způsob studia, kdy se nemám čas nudit. Zároveň se směju lidem, co mají o 75% více volného času a myslí si že pracují tvrdě... A jestliže si brňáci, pražáci, liberečáci myslí, že ostraváci jsou něco míň, tak je to jenom proto, že tyhle školy už jsou zaběhnuté, ostravská se rodí, a rodí se zde jiná škola architektury. Taková co bude měnit budoucnost. Tomu věřím, tím žiju a na to jsem pyšná. Tečka.
2 majinka mufna 14.02.10 14:43
...aneb fakulta architektury do každeho krajského města .... Již několik let se směju tomu ,jak v každém okresním městě vzniká další a další VŠ ....a ruku na srdce ....není možné mít tolik dobrých pedagogu !!!!
re: mufna Pavel 14.02.10 23:05
Lepší 10 škol architektury s deseti různými přístupy k architektuře, než jedna škol co naseká 600 stejný architektů za rok. A kde bereš jistotu, že právě v té Ostravě nejsou lepší pedagogové, než třeba v Praze, nebo Brně..."Pravda Petr Hrůša, Zdeněk Fránek a Josef Kiszka architektuře asi vůbec nerozumějí." Jinak na těch stránkách se jde proklikat, až na to co kdo učí!
2 pavel mufna 15.02.10 12:20
ohledne osobnosti jsem narážel hlavně na kyselku ...to je totalní tragedie
Hruša ....no kolikrat se tam objevi za semestr ? 2x ...max ...takže všechno otahnou ,,nějací,, asistenti ...a on to pak po 2 měsících všem poplive ...a jede se odznova ....tak tohle kámo znám ....

Franek ...ač ho mám rád ..pochybuji že bude stíhat jezdit každý týden ....on už neučí v Liberci ...? pokud učí Liberec i Ostravu ...a stiha ještě něco dělat ...tak to klobouk dolu ( vim jak těžké je ho zahlídnout na škole )
Přijímací řízení kkb 23.04.13 18:16
Dobrý den, chtěla bych se zeptat Vás, kteří studujete na FAST VŠB-TU obor Architektura a stavitelství - co požadují po uchazečích u ústního pohovoru? Na co se ptají, na co se mám připravit a co si vzít s sebou? Velmi by mi Vaše pomoc pomohla, děkuji.
to kkb Winter 24.04.13 08:45
Pokud si přitáhneš nějaké portfolio, tak nic nezkazíš, jinak ústní pohovor taková klasika, asi jako všude: směs historie, tvých koníčků a nějakého všeobecného kulturního a politického rozhledu. Plynulý hovor, žádná pevná témata. Pokud se zasekneš, většinou následuje otázka stylu nejoblíbenější stavba / architekt / směr. Jestli chytneš Kiszku připrav si nějaký dobrý artový film .)
Portfolio P. 14.01.14 17:38
V portfoliu můžu přinést jakékoli kresby, malby, grafiky..nebo je něco, co se preferuje?
příjmačky kk 23.01.14 21:01
neví někdo prosím z čeho se skládají příjmačky na architekturu na všb?
hoo haa hii všudybyl 02.09.15 09:41
Jen čas ukáže. Sám studuju v Ostravě a všem zaběhlým školám na jednu stranu závidím vychytaný učební plán, ale na druhou stranu předpokládám, že naše výsledky ostatní školy 100% předčí. To Brno, Praha, Liberec jsou tady ti dinosauři ve svých oborech - Fast ostrava je sexy mladá holka .)

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.