Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Plat architekta v atelieru
Plat architekta v atelieru Lipka 13.05.06 17:04
Ahojte lidi,
chci se zeptat kolik si vydělá takový architekt v ateliéru řekněme průměrném
a nebo jestli je lepší volná noha. Thanks
... volná noha 13.05.06 21:15
Plat architekta v atelieru se pohybuje kolem 15-20tis hrubého.. a v těch "lepších" atelierech je to ještě méně.. pokud máte možnost "volné" nohy... vzhůru do toho..
...to ovšem znamená... 14.05.06 01:26
...dokázat uživit nejen sebe, ale i pořídit si nejen "žerlezoů ale i legální software - řádově
...pardon...nějak jsem se uklep (7:- /) šakal 14.05.06 01:33
To ovšem znamená, že máte jistý stabilní přísun zakázek, kterými uživíte nejenom sebe, ale i ty, které zaměstnáváte. Když totiž budete celý den běhat po úřadech a shánět tam razítka, povolení a ještě k tomu honit další zakázky, vymýšlet a rýsovat - to všechno v jedné osobě - tak se asi tak za půldruhého roku odeberete na delší rekonvalescenci, která bude nejspíš zakončena invalidním důchodem. Počítejte s tím, že pokud nepracujete ve vlastním, tak budete muset za kancelář měsíčně platit přinejmenším tolik, co za svůj vlastní byt. Kromě nezbytného "železa" budete muset pořídit legální software, který vás vyjde bratru na cenu menšího auta...

...Přeji Vám, ať se daří! (7;- ))
zaměstnanec volná noha 14.05.06 13:21
Zdá se, že Vy jste si šakale již vybral. Také je nutno se zeptat, jestli člověk chce vydělávat "na někoho" jiného a mít plat tak akorát na to, aby přežill, anebo jestli člověk chce "živit jen sám sebe". Mně připadá smysluplnější ta druhá varianta i se všemi úskalími, které to má. (navíc, myslím, že není nutno "mít zaměstnance"). Být zaměstnancem není nic pro architekty, přece.
Být zaměstnanec a mít "sociální jistoty", odměny, školení... trochu mi to připomíná "systém" z dob nedávno minulých.
zamestnanec doplneni kandik 14.05.06 16:26
.... a je smutne, ze soucasna spolecenskopoliticka situace nenahrava lidem, kteri se umi postarat sami o sebe, a od statu nepozaduji vodeni za rucicku. - ze se to po volbach zmeni, lze jen snít

jinak k platove statistice - v praze vim o atelierech kde se plati 12 , ale taky 35-40 hrubeho - a nezapominejme, ze je potreba vzdycky zohlednit
1) na jak kvalitnich a pro moji praxi prinosnych zakazkach delam
2) pod kym delam - co se od nej muzu naucit
3) s kym delam jestli se s nim da vydrzet
4) oblibene tema prescasy dostavam dvacitku za 160 hodin nebo 25 000 za 250hodin?
5) sluzebni auta, mobily atd. ?
...přesně tak!... šakal 14.05.06 20:24
...má to mnohem víc aspektů, které jsem neuváděl, protože jsem čekal, že je doplní druzí. Můžete se uživit stejně dobře ve třech lidech - a pak vám nesmí vadit, že budete lidem kreslit rekonstrukce koupelen. áte císařovi co je císařovo a z toho, co vám zbyde, radostně žijete. A nebo můžete třeba pracovat pro zahraniční ateliér nebo silného developera, kde práce spíše než projektování připomíná funkci dobře sehraného úřednického aparátu - a budete mít s penězi vystaráno. A nebo lze sedět na pitomém stavebním úřadě...a nebo můžete pracovat pro realitní agenty...a nebo vás třeba přijme do zaměstananeckého poměru Norman Foster...

...Možné je skoro cokoliv.
nebo Jan Kratochvíl 14.05.06 21:27
Nebo můžete založit archiweb...
....chi, chi, chi (7;- D) šakal 14.05.06 22:07
.
Ja to vidim tahkle Tony 25.05.06 15:02
Myslim ze to je dobra prilezitost jak chytit prilezizost za vlasy

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.