Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU Karel 29.12.16 18:54
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU se zaměřuje na výuku a výzkum v oblasti zahradní a krajinné architektury. Těžiště zaměření katedry leží v přímé ateliérové výuce s individuálním přístupem ke studentům i řešeným tématům a zapojení mezioborových workshopů do studijních plánů. Stěžejní součástí požadovaného profilu absolventa je pak podrobná znalost rostlinného materiálu a možnosti jeho aplikace a precizní orientace v managementu i navrhování rodinných zahrad, veřejných prostranství a krajiny na jednotlivých úrovních projektové dokumentace.

Vědecká a výzkumná činnost

Katedra byla zapojena do výzkumného záměru univerzity pod názvem Setrvalé zemědělství, kvalita zemědělské produkce, krajinné a přírodní zdroje. Dále je v rámci grantů dlouhodobě řešena digitalizace dřevin v rámci areálu České zemědělské univerzity a v zahradách Pražského hradu, využití kalů ČOV a sutí z demolicí pro tvorbu zatravňovacích dlaždic pro osazování suchých a svažitých stanovišť. Významnou částí práce katedry je projektová činnost zaměřená na řešení veřejných prostor či krajinářských úprav.

Výuka

Katedra zaštiťuje výuku bakalářských oborů (Zahradní a krajinářská architektura – ABAR, Zahradní a krajinářské úpravy – ABZU) a na ně navazujících magisterských oborů (Zahradní a krajinářská architektura – AMAR a Zahradní tvorba – AMZO). Výuka v těchto oborech zajišťována katedrou je zaměřena na všestranné vzdělání absolventů v oblasti navrhování a managementu krajinných i zahradních úprav a důkladnou znalost rostlinného materiálu. Základem výuky je spolupráce s externisty z praxe, poskytnutí prostoru pro mezioborovou spolupráci a zahrnutí odborných exkurzí do výuky, které zajistí širší oborovou orientaci absolventa.

Poradenství a spolupráce s praxí

Katedra spolupracuje s
• Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v. v. i. v Průhonicích,
• Národním památkovým ústavem v Praze,
• Českou komorou architektů,
• Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu o. s. a její sekcí IFLA (International Federation of landscape Architects).

Katedra je také členem středoevropského výměnného univerzitního programu CEEPUS, v rámci kterého je studentům umožněna mobilita při pořádání workshopů a dalších akci.

více informací zde: katedry.czu.cz/kzka/

vernisáž ateliérů zimního semestru 2016 Karel 15.01.17 14:10
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU v Praze srdečně zve na vernisáž souborné výstavy ateliérů zimního semestru 2016/17.
Vernisáž se bude konat 8.2. 2017 od 10:00 v Mezifakultním centru environmentálních věd, 6 poschodí.

Vystaveny budou výstupy z těchto atelierů:

Ateliér I - Úvod do projektování
Ateliér III - Tvorba krajiny
Ateliér B2 - Atelier krajinářské kompozice
Ateliér B4 - Rodinná zahrada
Ateliér M1 - Náměstí, malá parková plocha
Ateliér M2 - Biotechnický (vč. rozpočtování)
Ateliér M4 - Venkovský prostor
Ateliér M5 - Krajina
Výtvarná tvorba I.,III.,V.
Workshop "Zahrada Národního divadla"

více informací zde: katedry.czu.cz/kzka/

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.