Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Krajinářská architektura / školy v ČR
Krajinářská architektura / školy v ČR Karel 30.09.15 20:25
Školy a fakulty, na kterých se vyučuje obor zahradní a krajinářská architektura v ČR.
Více informací zde: http://krajinarska-architektura-skoly.webnode.cz/
Otevřená diskuse oboru ZaKA Karel 29.01.17 08:59
Vážení kolegové,

Obor Zahradní a krajinářská architektura se v poslední dekádě začal vyvíjet tempem, které vyžaduje reflexi, vůli reagovat, přizpůsobit se, neustále se vzdělávat. Každá odborná diskuse dříve nebo později sklouzne k nahlížení oboru ze strany společnosti, posuzování odbornosti a kvality vzdělávání. Pálí nás to všechny a zasahuje do naší práce často až existenčně. Potřeba rychlé reakce na změny vyžaduje koordinaci dotčených stran, zefektivnění komunikace, pojmenování problémů a hledání společných řešení. Nyní máme příležitost se stavem věcí reálně něco udělat. Nepropásněme ji.

Všechna pnutí dříve později kulminují a debata „tří generací“, která se vede od jara loňského roku o „kvalitě výuky ZaKA“ mezi studenty, absolventy a pedagogy, ukázala nutnost konkrétního kroku. Tím je transparentní otevřená diskuse za účasti všech dotčených. Univerzit, profesních organizací, ateliérů, studentů a samozřejmě všech, kteří se v oboru cítí být zainteresováni.

Otevřená diskuse oboru ZaKA se uskuteční 8. února 2017 v sále nadace ABF, Václavské náměstí 31 (ve dvoře) od 13 hodin

Program:

13-15h I. prezentace univerzit a profesních organizací (pozvány ZF Lednice, ČZU Suchdol, ČVUT, AKA IFLA, pracovní skupiny ČKA)

15-16h II. kvalita výuky ZaKA (Otevřený kruh Ateliérů ZaKA, program praxí pro studenty, externisté ve výuce-výuka u externistů, spolupráce se zahraničními univerzitami)

16-18h III. vztah univerzity a oboru v praxi (institucionální akreditace, spolupráce na kvalitě studijních programů, politika národních i evropských operačních programů)

Z posledního setkání signatářů s pedagogy v Lednici 29. listopadu 2016 (viz.skupina Otevřený dopis ZaKA)vzešla zřejmá shoda na potřebě sdílet snahy dílčích skupin aktivních v prostoru oboru. Každá z těchto skupin má své zájmy a jsou v nich činní. To je pozitivní, nicméně pojďme tyto zájmy společně deklarovat nahlas a v jednom místě, abychom je mohli koordinovat. Jakkoliv je tu zřejmá kompetice osobností i institucí (ta tu byla a bude), nebrání nikomu v účasti na této otevřené diskusi. Všichni jsou zváni.

Otevřený kruh ateliérů ZaKA
https://www.facebook.com/events/586551234870395/

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.