Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Krajinářská architektura ČZU
Krajinářská architektura ČZU Karel 26.09.15 15:39
Pokud chcete studovat krajinářskou architekturu v Praze máte od roku 2013 možnost na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU. Studovat můžete v bakalářském a magisterském stupni. Více informací zde: www.krajinarskaarchitektura.webnode.cz nebo na webových stránkách fakulty www.af.czu.cz
nová budova MCEV 2 Karel 17.12.15 16:03
Za účasti nejvýznamnějších představitelů veřejné i akademické sféry bylo dne 16. prosince 2015 ve 12 hodin slavnostně otevřeno Mezifakultní centrum environmentálních věd II - nejrozsáhlejší investiční akce od vzniku areálu ČZU.
Objekt bude sloužit především Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a Fakultě životního prostředí ČZU. Nové učebny, studovny, knihovny, laboratoře, přípravny, sbírky, ateliéry, sklady, pracoviště pedagogů se rozprostírají na ploše přes 5500 m2. Nový objekt zahrnuje i podzemní garáže, zasedací místnosti a odpočinkové a komunikační koridory včetně zelené střechy.
Odpovídající zázemí zde získá i Katedra zahradní a krajinné architektury. V střešním prostoru budovy MCEV II byly vytvořeny prostory pro pořádání workshopů, které jsou nedílnou součástí výuky zahradní a krajinné architektury. Těchto workshopů se pravidelně účastní studenti zahradní architektury vysokých škol jak z České republiky, tak i zahraničí. Ve střešním prostoru budovy bude probíhat rovněž praktická výuka studentů a je předpokládán výzkum užití vertikální zeleně v městském prostředí, na kterém se budou spolupodílet rovněž studenti formou zpracovávání bakalářských a magisterských prací.
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU Karel 13.03.16 16:51
Cílem výuky, kterou zajišťuje katedra Zahradní a krajinné architektury, je zajištění holistického přístupu a poskytnutí podvědomí o důležitosti mezioborové spolupráce – katedra spolupracuje s Výzkumným ústavem Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v. v. i. v Průhonicích,s Národním památovým ústavem v Praze, s Českou komorou architektů, se Společností pro zahradní a krajinářskou tvorbu o. s. a její sekcí IFLA (International Federation of landscape Architects)a dalšími institucemi. Díky spolupráci katedry se zahraničními univerzitami je studium zahradní a krajinné architektury na ČZU pozvedáváno na celoevropskou úroveň.
Katedra je zapojena do středoevropského výměnného univerzitního programu CEEPUS, konkrétně do sítě CIII-CZ-0311-08-1516 Landscape management - Sustainable land use perspectives in the Central European Region.
Studenti ČZU plánují zahradu Národního divadla Karel 17.12.16 07:37
Deset dvojic studentů FAPPZ ČZU, kteří se věnují zahradní a krajinné architektuře, se zúčastnilo soutěže nazvané Zahrada Národního divadla, vítězný návrh úpravy okolí nejznámějšího pražského divadla bude realizován v příštím roce.
Tak zvanou interní ideovou soutěž studentů uspořádalo letos v září Národní divadlo. Cílem bylo vytvořit návrhů na zvelebení zeleně ve velkoobjemových květináčích na náměstí Václava Havla (Piazzetě Národního divadla) a také na novou úpravu malé parkové plochy u služebního vchodu do historické provozní budovy Národního divadla.

Během týdenního workshop studentské dvojice museli připravit kompletní návrh od půdorysu, výkazu výměr navrhovaných materiálů, seznamu rostlin a požadavků na výsadbu až po manuál údržby a rozpočet.
Výsledné studentské práce hodnotila odborná komise mj. za účasti ředitele Činohry Národního divadla Michala Dočekala a vedoucího workshopu doc. Ing. Matouše Jebavého, Ph.D. z ČZU. Ze strany Národního divadla existuje příslib realizace vítězného návrhu, která by měla proběhnout po rekonstrukci podzemních garáží, k níž dojde s největší pravděpodobností začátkem příštího roku. Soutěžní workshop byl spojen rovněž s výstavou jednotlivých prací, která proběhla v listopadu na Piazzetě Národního divadla.
vernisáž ateliérů zimního semestru 2016 Karel 26.01.17 14:06
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU v Praze srdečně zve na vernisáž souborné výstavy ateliérů zimního semestru 2016/17.
Vernisáž se bude konat 8.2. 2017 od 10:00 v Mezifakultním centru environmentálních věd, 6 poschodí.

Vystaveny budou výstupy z těchto atelierů:

Ateliér I - Úvod do projektování
Ateliér III - Tvorba krajiny
Ateliér B2 - Atelier krajinářské kompozice
Ateliér B4 - Rodinná zahrada
Ateliér M1 - Náměstí, malá parková plocha
Ateliér M2 - Biotechnický (vč. rozpočtování)
Ateliér M4 - Venkovský prostor
Ateliér M5 - Krajina
Výtvarná tvorba I.,III.,V.
Workshop "Zahrada Národního divadla"

více informací zde: katedry.czu.cz/kzka/
Den otevřených dveří, 24. března 2017 Karel 05.03.17 09:45
V pátek 24. března se na celé ČZU v Praze uskuteční Dny otevřených dveří. Pro příchozí je ve vestibulu hlavní budovy fakulty agrobiologie připravena prezentační expozice s informačními panely, audiovizuální projekcí, brožurami a letáky s informacemi o možnostech studia na fakultě. Obsluhu této expozice a stejně tak uvítání zájemců o studium a jejich orientaci na fakultě zajistí členové fakultní studentské organizace Pupen.

Zájemci mají možnost se účastnit besed s proděkanem doc. V. Hejnákem v 9.00 a 10.30 h. v posluchárně prof. Františka Bílka (AI). Zájemci o studium si mohou individuálně prohlédnout prostory fakulty a areálu univerzity od 8.30 do 12.00 hod.

Po celé dopoledne bude pro zájemce o studium otevřeno studijní oddělení fakulty, kde bude možné získat informační letáky, brožury, popřípadě zakoupit modelové otázky k přijímacím zkouškám.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.