Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Ntb pro studenta Architektury a stavitelství, ČVUT Fsv
Ntb pro studenta Architektury a stavitelství, ČVUT Fsv janee 26.08.15 20:11
Ahoj, našla jsem sice pár diskuzí, ale všechny jsou staré, takže dost NEAKTUÁLNÍ. Mohl by mi někdo z vás, prosím, poradit s výběrem notebooku vhodným ke studiu architektury na Fsv? Dále by mě také zajímal váš názor na Macbook Air s 2,2GHz dvoujádrovým Intel Core i7 a 8 GB SDRAM. Jak moc potřebné jsou programy, které Mac nerozchodí?
Moc díky za pomoc
ntb plk 27.08.15 09:32
Rozhodně bych chtěl 4jádro (!) od Intelu - tedy i7, žádný low end čtyřjádro. 8GB RAM je OK, ale víc nikdy neuškodí. Taky potřebuješ dedikovanou grafickou kartu - ati nebo nvidia, na tom asi nesejde, ale zádnej low end (!). Osobně bych do Maca nešel, stále je dost programů, co na něm nerozjedeš - třeba svoboda software, kterej se na škole učí. Ten Macbook Air je úplná blbost - je to kancelářskej stroj, naprosto nevhodnej pro pokročilou práci.
MacBook úplně v pohodě, ale ne Air. Jan 30.08.15 01:47
MacBook Air je kancelářskej stroj stavěnej hlavně pro krásu a výdrž na baterku, ne na výkon. MacBook Pro je pro architekturu mnohem lepší a jestli chceš Mac, tak bych se toho nebál, spousta lidí ho má a ty programy, který na něm neběžej jsou vesměs různý český výpočtářský věci (na prostup tepla a podobně), do kterejch potřebuješ jednou za semestr nasázet nějaký data a to naťukáš v učebně ve škole. Jinak souhlas s plkem, Procesor určitě i7 (i5 by teoreticky stačil, ale do dvou let bys zas kupovala novej), 8GB RAM je minimum, hodí se SSD disk. Nicméně je dobrý říct, že v prvním roce studia není výkonej notebook zas tak potřeba a pokud máš nějakej svůj starší, tak se možná vyplatí počkat a rozhodnout se až budeš na škole a prostě uvidíš.
kde žijete... Drakouš 30.08.15 15:47
Co se ve škole od mých let tak změnilo, že by Vám nestačila nějaká "šunka"? V zásadě je nutný jen office, autocad a výjimečně sem tam nějaká menší vizualizace, není-liž pravda? Jsem dost zastánce toho koupit si cenově dostupný dostačující stroj a až budu potřebovat špičkový výkon pro vlastní praxi, teprve pak si koupit výkřik poslední módy Pokud jste finančně velmiza vodou, kupte si co chcete, ale pakliže máte zájem na efektivním (nikoli efektním) využívání, stačí Vám prakticky cokoli. Má to asi takový smysl, jako nosit na zkoušky sako od Armaniho...

Osobně nyní ke své práci jako architekt využívám výhradně notebook a je to čtyři roky starý Samsung se 17'' displejem a procesorem i5, s 4GB RAM a 1GB grafikou samozřejmě integrovanou. K tomu Win7. Přebohatě mi stačí na všechny mé operace a ve všech mých aktivitách. Jako zálohu v případě nenadálého kiksu mám 10 let starý workstation 1,4MHz Athlona s 500MB RAM, má tuším 128MB grafiku a WinXP, i s tím se dá podnikat v oboru (3DSMaxům už stejně odzvonilo, klienti žádají trochu nápaditější formy prezentace).
kde žijete Vy? plk 30.08.15 21:12
Nevím, jak dlouho jste ze školy venku, ale na poli vizualizací se toho změnilo opravdu hodně za posledních pár let Každopádně rozdíl mezi 4jádrem a 2 jádrem v ceně je poměrně malý zatímco v rychlosti renderingu téměř dvojnásobný. Na Autocad samosebou stačí nějaká šunka, ale na 3D dost těžko. Taky by mě zajmalo, co za nápaditější formy prezentace klienti žádají? Skici tužkou? Kartonové modely? Ještě jsem se nesetkal s klientem, který by řekl, že vizošky jsou nuda a že chce vidět něco nápaditějšího Jo a s tim workstationem bych se moc nechlubil - ten bych neprál ani svý babičce na brouzdání na webu
... kde žiju? Drakouš 08.09.15 21:36
Workstationem se nechlubím, Asi bych neodmítl "nějaký dělo" za 70 až 100 tisíc, kdyby mi ho někdo poslal darem, ale nemyslím, že by mi výkon výpočetní nějak razantně zvýšil výkon "tvůrčí",

Vydělávám docela dost, rozhodně silně nadstandardně na to, že jsem ze zapadlého regionu, ale jsem naučený jako každý rozumný podnikatel každou pětikačku v ruce dvakrát otočit a raději ty peníze rozfofruji s dětmi při zážitcích na dovolené nebo koupím lepší zateplení pro svůj barák (nemluví ze mne zkostnatělé stáří, je mi pouhých 32).

Jen jsem chtěl poukázat, že pohledná až zajímavá a přitom dobře placená architektura se nedělá na vytuněným počítači se super aplikacemi, ale v čilém a bystrém mozku a klidně na skicáku pod jabloní v klidu staré zahrady. Věřte, že takhle pracuji a "nalepuji" na sebe klienty právě takovouto idejí, kterou asi ve většině ateliérů postrádají. Jo a ještě jsem se nesetkal s klientem, který by po mně vyžadoval rendrování nebo zrcadlící se mraky v oknech
souhlasím Honza 10.09.15 08:10
Vidím to stejně jako Drakouš. Také používám pro práci počítač relativně obyčejný počítač. Dobrý návrh domu se klientovi zalíbí i na nerendrované vizualitzaci ze SketchUpu. Na to opravdu nepotřebujete žádně dělo.
Jaké jsou nálady nyní na školách, to nevím. Ale před 4lety, když jsem ještě studoval, tak žádný vyučující nevyžadoval vizualizace s realistickými odlesky. Někteří studenti tyto vizualizace dělali dobrovolně, spíš jen ze zábavy, nebo aby nahnali body na "prvním dojmu". Opravdovou kvalitu návrhu tím ale nezvednete.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.