Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Krajinářská architektura FAPPZ ČZU
Krajinářská architektura FAPPZ ČZU Karel 02.06.15 06:17
Pokud někoho zajímá obor zahradní a krajinářská architektura, může studovat od roku 2013 také v Praze na České zemědělské univerzitě (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů). Pro studenty je v areálu nová sbírková zahrada Libosad (2,67 ha) pro výuku dendrologie a květinářství. www.af.czu.cz
Krajinářská architektura Radil 05.06.15 01:27
Pokud někoho zajímá obor krajinářská architektura a chce vědět co to opravdu je, měl by studovat mimo ČR, například v Drážďanech, nebo v Berkley,nebo někde jinde, kde ví co pojem Landscape architecture opravdu znamená. Jinak na ČVUT to možná budou časem vědět také, pokud je nepohltí egománie architektů. Na zemědělkách se nejprve budou muset oprostit od historie okrasného sadovnictví či okrasného zahradnictví, naučit se co znamená slovo architektura a vyjít ze slonovinových paláců jinak nepřekročí svůj stín
Krajinářská architektura Karel 05.06.15 11:17
Škol je samozřejmě mnoho a mají rovněž různou tradici. Například univerzita ve Wageningenu v Nizozemsku nebo Alnarp ve Švédsku jsou také zemědělské školy, ale patří ke špičce v krajinářské architektuře v Evropě. To co je ale podstané nejen pro svět, Evropu nebo pro ČR je umění spolupráce a to v mezioborových týmech. Myslím, že znalosti jednoho mohou pak obohatit i další.
Krajinářská architektura Karel 05.06.15 18:23
Krajinářská architektura (Landscape architecture) se studuje i mimo ČR na zemědělských školách. Wageningen v Nizozemsku a Alnarp ve Švédsku jsou toho příkladem a je nutné říci, že jde o špičkové školy v rámci Evropy. Daleko důležitejší je ale ochota spolupracovat napříč obory. Mezioborová spolupráce je ve světě běžná a může být prospěšná pro různé obory navzájem. Dochází tak k vzájemnému propojování myšlenek a odborností.
Čvut El 31.08.15 12:50
Jaký máte názor na nově vzniklý obor krajinářská architektura na FA ČVUT? Podle předmětů lze soudit, že je to něco mezi zahradní architekturou na czu a obyč architekturou na čvut. Myslíte, že studium tohoto oboru je perspektivní?
ČVUT Karel 31.08.15 13:34
Jaký bude nový obor na ČVUT je nyní těžké posoudit. U nově vzniklých oborů je potřeba vždy nějaký čas až budou vidět první výsledky studentů. Je určitě dobře, že vzniká určitá alternativa tradičním školám. Já osobně si myslím, že pro studium krajinářské architektury je důležitá znalost dřevin (mám zahradnické vzdělání) a jsem za to rád. Ze zkušeností na zahraničních univerzitách je vidět, že obor dnes řeší rozsáhlé úkoly a vzájemná komunikace krajináře a architekta je nezbytná. Snad nový obor a jeho absolventi k této spolupráci pomohou. Ale na posouzení nového oboru je ještě opravdu příliš brzo.
Čvut El 01.09.15 14:02
Dìky za odpověď, ještě by mě zajímalo, jestli si myslíte, že krajinářská architektura má jiný směr, dalo by se říct přesah oproti čzu. Jelikož když se podívám na práce z ateliéru inženýra Sitty, zasahují mnohem více do architektury jako takové. Navíc plánují akreditovat i magisterský stupeň, po jehož absolvování člověk získá titul Ing . arch. Tedy na první pohled jak má laik rozpoznat krajináře od architekta?
ČVUT Karel 01.09.15 16:07
Můj názor je, že krajinář se pozná především znalostí oboru. Studoval jsem krajinářskou architekturu v Lednici na Moravě a v Holandsku ve Wageningenu (tam jsem pochopil kam profese míří v rámci Evropy) a dávno před tím střední zahradnickou školu v Praze. Pro obor tak jak funguje u nás jsem znalostmi vybaven velmi dobře. Ale opravdový krajinář se musí zajímat o další věci kolem sebe a neustále se dovzdělávat tak, jak se proměňuje jeho obor. I studenti na ČZU se učí o urbanismu a architektuře a záleží jen na každém z nich jaký bude mít zájem. Vladimír Sitta studoval také v Lednici na Moravě a má tedy podle mě potřebný základ, na který mohl navazovat i v Austrálii. Takže stále si myslím, že základem oboru krajinářské architektury je ekologie, dendrologie, apod. prostě ta přírodní část. Tvoří samotnou podstatu oboru. Pokud mám základ mohu se pak dále v praxi specializovat na urbanismus, na trvalkové záhony na zahradnické výstavnictví apod. Znám více výuku na Suchdole a v Lednici. Přiznávám, že jsem ovlivněný svým dosavadním studiem, ale osobně věřím na hluboký biologický základ profese. Pokud někdo bude schopný navrhovat i ekologické domy proč ne, ale těch asi mnoho nebude. Snad jsem Vám trochu odpověděl.
Krajinářská architektura FAPPZ ČZU Karel 05.09.15 20:51
Na ČZU v Praze je krajinářská architektura vyučována v bakalářském studiu (obor ABAR) a v magisterském studiu (obor AMAR). Součástí výuky jsou tuzemské a zahraniční exkurze po historických a současných dílech krajinářské architektury. Studenti se v průběhu studia naučí navrhovat zahrady, parky a krajinu (venkovskou i městskou). V rámci atelierové výuky prezentují své návrhy před architekty z praxe. Je kladen důraz na vegetační složku návrhů (sortiment a budoucí údržba vegetačních prvků).
Zahradní architekti první poloviny 20. století na ČZU Karel 24.12.16 01:37
Katedra zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU v Praze srdečně zve zájemce na výstavu reprodukcí děl významných zahradních architektů první poloviny 20. století – Františka Thomayera, Josefa Kumpána, Josefa Minibergera a Josefa Vaňka, které zapůjčilo Národní zemědělské muzeum. Reprodukce si můžete prohlédnout v prostorách katedry v 6. patře budovy MCEV II (Mezifakultní centrum environmentálních věd II ) v Praze - Suchdole. Výstava potrvá do 3. 2. 2017 s částečnou obměnou vystavených reprodukcí v polovině ledna 2017.
dny otevřených dveří ČZU 2017 Karel 07.01.17 17:08

Ve dnech 20. - 21. 1. 2017 se na ČZU v Praze - Suchdole uskuteční Dny otevřených dveří. Zájemci mají možnost se účastnit besed s proděkany a prohlédnout si prostory Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Mezifakultního centra environmetálních věd II a celý areál univerzity. Referentky studijního oddělení budou podávat po oba dny potřebné informace a zodpoví veškeré dotazy uchazečů.

Program a předpokládaný časový harmonogram - Pátek 20. 1. 2017

8:00 – 16:00: Individuální prohlídka prostor fakulty a areálu univerzity v Praze – Suchdole
9:00: Informační beseda s proděkany fakulty pro studijní a pedagogickou činnost (45 min.)
cca v 9.15h.: Prohlídka skleníků a výukové zahrady Libosad (45 min., max. 25 účastníků)
cca v 9.15h.: Prohlídka uměleckých ateliérů krajinářské architektury Katedry zahradní a krajinné architektury v šestém patře budovy MCEV II, prohlídka vyhlídkové terasy Mezifakultního centra environmentálních věd (30 min., max. 20 účastníků)
13:00: Informační beseda s proděkany fakulty pro studijní a pedagogickou činnost (45 min.)

Bližší informace o dni otevřených dveří na webu: www.af.czu.cz
a webových stránkách katedry zahradní a krajinné architektury: katedry.czu.cz/kzka/

Současně si zájemci o studium budou moci prohlédnout výstavu Zahradní architekti první poloviny 20. století. Jedná se o výstavu reprodukcí děl významných zahradních architektů první poloviny 20. století – Františka Thomayera, Josefa Kumpána, Josefa Minibergera a Josefa Vaňka, které zapůjčilo Národní zemědělské muzeum. Reprodukce si můžete prohlédnout v prostorách katedry zahradní a krajinné architektury v 6. patře budovy MCEV II (Mezifakultní centrum environmentálních věd II) v Praze – Suchdole.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.