Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Který obor vybrat?
Který obor vybrat? Julie 29.03.15 08:44
Ahoj, hlásím se na ČVUT a potřebuji poradit, na který obor jít? Rozhoduji se mezi Architekturou ( fakulta arc) a architekturou ( fakulta stavební).
Momentálně mám vysudovanou Střední průmyslovou stavební a dále bych se schtěla zaměřit na architekturu ale s tím abych měla i nějaké technické znalosti, nejen abych uměla hezky kreslit a navrhovat.
Otázka tedy zní: dají mi na fakultě arc-obor arc. dostatečné techniské znalosti pro praxi? Nebo mi budou stačit pouze ty z průmyslovky? Nebo se předměty na fakultě staveb. - obor. arc. budou opakovat z průmyslovky?
Který obor vybrat? v 29.03.15 19:35
mám zkušenost s architekturou na fakultě stavební a nepřímou s FA. osobně bych už podruhé fakultu stavební nevolil. kvalitní technické znalosti podá FA s přehledem (myslím, že v mnohých případech i kvalitněji) a navíc jsou zde, narozdíl od FSv, architekti respektované osobnosti s názorem na architekturu a praxi.
v: Julie 30.03.15 15:35
V., děkuji
a já si zase myslím JM 01.04.15 12:46
že je to naopak Studoval jsem stavební průmyslovku a pak šel na FS obor A. Technické znalosti absolventů FA jsou dle mého výrazně slabší, Rozsah technických předmětů je menší a řekl bych tak v rozsahu lepší střední stavební průmyslovky.. Na obou fakultách jsou vyučující jak dobří tak špatní. Pro praxi je dle mého lepší FS obor A - ten přesah do stavební technické stránky je, si myslím, důležitý-dá se získat ale i zájmem a praxí.
Dnes už i na FS-A dostaneš titul Ing.arch, takže nebudeš muset nikomu vysvětlovat jestli jsi nebo nejsi architekt. A jediné co tě bude limitovat je tvoje vlastní šikovnost v té architektonické stránce. Jediné s čím je třeba se srovnat je povýšenecký pohled absolventů FA, kteří někdy mají pocit, že jejich škola je ta jediná a správná..
FSv ČVUT rozhodně ne k 12.04.15 19:42
Studoval jsem bakaláře architektury na stavební fakultě a magistra na fakultě architektury ČVUT. Krom toho jsem byl na dalších dvou školách v zahraničí, takže mám trochu srovnání. A obor architektura na stavební fakultě v Praze je rozhodně a zdaleka to nejhorší místo, kde se dá studovat architektura.
Zapomeňte na argument, že se tam dá získat obojí, tedy znalosti stavařiny i architektury. Nevím, proč má někdo představu, že studium ze dvou pětiletých fakult beze ztráty kvality lze vecpat do jednoho šestiletého oboru. Prostě nelze. Absolventi nejsou ani dobrý architekti, ani dobrý stavaři. Možná nějaký ve všem průměrný hybrid. Na stavební fakultě ani neučí žádný dobrý architekt.
Architektuře na stavárně se vyhnout.
pro k: JM 13.04.15 10:21
Tak předně si myslím, že věta že na FSv neučí žádný dobrý architekt je trochu přestřelená - pánové z atelieru Vyšehrad, prof. Šenberger Vám asi nejsou dost dobří, za mého působení třeba Luděk Rýzner z OK planu, .. ale stejně jako na FA si musíte vybrat ten správný ateliér - jsou prostě lepší a horší..
Absolventi nejsou dobří architekti ani stavaři - ano žádný absolvent není v ničem výborný - musí se tím teprve stát - a z té školy má dobré předpoklady se rozvíjet různými směry..Dle mých zkušeností z praxe jsou stavaři nedotčení architekturou obtížně přesvědčitelní k nějaké dobré práci - prostě si nakreslí vše podle norem a víc je jim fuk.. Stejně tak architekti, kteří nemají přehled o technických možnostech mají ten opačný problém..

Architektura na FSv bukes 13.04.15 23:00
Dobří architekti tam jsou, ale je jich málo, takže většina studentů je v ateliéru u těch méně schopných....Obecně architektonické předměty jsou vyučovány v nižší kvalitě. Technické předměty jsou hodně detailní, možná až zbytečně... (Má v praxi smysl, aby architekt dokázal to, co statik? Netvrdím, že nemá tušit jak to je, ale jak již bylo napsáno přede mnou, má smysl nacpat architektovi všechno do detailu? Na druhou stranu kdo ví co přesně bude v praxi potřebovat)
Tento obor má význam pro nerozhodnuté, kteří pak po bakaláři utečou na jiný magisterský obor na FSv Viz loňský rok a vysoké počty nově spokojených studentů na Budovách a prostředí, Inteligentních budovách aj. a docela dost těch to co odešli na magisterské na FA

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.